کد خبر: 852692 A

از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت گرفت؛

وزارت امور اقتصادی و دارایی از ارایه گزارش سه ماهه دوم سال ۱۳۹۸ بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی به رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت اقتصاد و دارایی ایران، در اجرای حکم بند (ب) ماده (۱) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، گزارش بدهی ها و مطالبات دولت و شرکت های دولتی برای سه ماهه دوم سال ۱۳۹۸، به منظور ارائه به کمیسیون های ذیربط در مجلس شورای اسلامی، در معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور (مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی) تهیه و برای رییس جمهور ارسال شده است.

این گزارش می افزاید: به منظور احصاء و گزارش ارقام بدهی ها و مطالبات بخش عمومی و در اجرای حکم ماده مذکور،  از آبان ماه سال ۱۳۹۴ تاکنون بالغ بر ۲۰ فقره گزارش بدهی ها و مطالبات در مقاطع سه ماهه و سالانه برای مراجع قانونی ذیربط توسط مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی با همکاری ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها تهیه گردیده است.

شایان ذکر است از سال ۱۳۹۵ تا کنون در اجرای بخشنامه معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور، بیش از یکصد هزار فقره گزارش از بیش از  سه هزار و پانصد نقطه گزارشگری (دستگاه اجرایی) به صورت الکترونیکی از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی ها و مطالبات دولت (سماد) دریافت گردیده که مبنای تهیه گزارش های مجموعه دولت و شرکت های دولتی بوده است.

 

امور اقتصادی و دارایی دولت رئیس جمهور رییس جمهور شرکت های دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر