کد خبر: 852071 A

سخنگوی گمرک گفت: در ۹ ماهه نخست امسال در زمینه کشف قاچاق انسان نسبت به مدت مشابه رشد ۱۰۰درصدی را در گمرکات شاهد بودیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از گمرک ایران، سید روح اله لطیفی اعلام کرد: در 9 ماهه نخست امسال، 818 نفر که از طریق غیرقانونی و قاچاق قصد خروج از کشور را داشتند توسط پرسنل گمرک کشف و تحویل مقامات قضایی شدند.

سخنگوی گمرک افزود : در رابطه با قاچاق این 818 نفر 203 پرونده قضایی تشکیل شده که این تعداد کشفیات نسبت به مدت مشابه سال97 رشدی 100 درصدی داشته است.

لطیفی در ادامه اعلام کرد: بیشتر کشفیات گمرک در حوزه قاچاق انسان مربوط به گمرک بازرگان بوده و افراد با تابعیت افغانستانی نیز در صدر این کشفیات قرار دارند .

سخنگوی گمرک در خصوص آمار کشفیات قاچاق انسان از سال 94 تا کنون گفت: طی سالهای 94 تا پایان 9 ماهه سال 98، پرسنل گمرک توانستند در مجموع یک هزار 862 نفر را که به صورت قاچاق قصد خروج از کشور را داشتند را کشف و تحویل مقامات انتظامی و قضایی دهند .

لطیفی در پایان افزود: با الکترونیکی شدن و استفاده از تجهیزات و دستگاههای کنترلی پیشرفته ، گمرک ایران در زمینه کشف انواع قاچاق کالا، مواد مخدر و انسان توانسته رشد روزافزونی داشته باشد.

لازم به ذکر است در مرداد سال گذشته یکی از متهمان بزرگ اقتصادی که در حال فرار از کشور از طریق اختفا در کانتینر بود باجدیت پرسنل و کمک تجهیزات الکترونیکی و ایکس ری در گمرک بازرگان شناسایی و تحویل مقامات قضایی شد.

رشد قاچاق گمرک قاچاق کالا گمرک ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر