کد خبر: 851676 A

مدیرعامل پست بانک ایران در نشست تخصصی کاربرد فین‌تک اعلام کرد: این بانک به عنوان بانک تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مسئولیت حمایت از پژوهشگران و تولیدکنندگان محصولات حوزه فین‌تک‌ها و سایر ابداعات و خلاقیت‌ها مرتبط را برعهده دارد و این پروژه‌ها را به‌صورت مشترک با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش می‌برد. ​

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهزاد شیری ضمن تشریح فلسفه ایجاد این بانک و مأموریت جدید آن به‌عنوان بانک توسعه‌ای‌ تخصصی حوزه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات و روستائی کشور گفت: هم به‌عنوان بانک حوزه IT وICT و هم بانک حوزه روستائی کشور نقش مهمی در هردو حوزه بانکی و ICT کشور دارد و وظیفه حمایت از فعالان این بخش‌ها را عهده‌دار است.
 
شیری در ادامه به تبیین تأثیرگذاری فعالیت‌های خرد در اقتصاد کلان و اهمیت خدمات و فعالیت‌های پست‌بانک‌ایران در این بخش اقتصادی تصریح کرد: خدمت‌رسانی 2500 دستگاه خودپرداز(ATM) و50 هزار دستگاه کارتخوان(POS) این بانک در روستاها و نقاط کم‌برخوردار شاید در شبکه بانکی کشور قابل توجه نباشد، لیکن آمار‌ها و تراکنش‌های نشان می‌دهد که روزانه حدود 2 میلیون تراکنش مالی در این مناطق انجام می‌شود.
 
وی تأکید کرد: انجام این حجم از تراکنش‌های بانکی توسط پست‌بانک‌ایران بیانگر حذف 25 میلیارد کیلومتر سفر از روستاها به شهرها و صرفه‌جوئی در هزینه‌های هنگفت آن و مخاطرات احتمالی است که برای اقتصاد کشور و روستاها یک فرصت مهم و حیاتی است.
 
شیری درپایان گفت: حضور پست‌بانک‌ایران در روستاها و خدمات متنوع آن، کمک شایانی به کاهش شکاف دیجیتالی بین شهرها و روستا نموده و در اقتصاد ملی نیز اثرگذاری خوبی دارد 

 

 

ایران خلاقیت فناوری فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر