کد خبر: 851222 A

مانی‌فر در پاسخ به ایلنا:

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه چرا با توجه به فنی بودن این نهاد انتخابات آن جناحی و سیاسی است، گفت: عده‌ای می‌خواهند سازمان نظام مهندسی را جناحی جلوه دهند. انتخابات نظام مهندسی، سیاسی و جناحی نیست و تمام رفتار اعضا را رصد می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، حامد مانی‌فر در جمع خبرنگاران در حاشیه کنفرانس ملی بتن و زلزله با بیان اینکه به دنبال اصلاح ساختار نظام مهندسی هستیم، گفت: نظام مهندسی باید ساختار فنی خود را حفظ کند و وارد حواشی انتخاب تشکل و صنفی نشود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه چرا با توجه به فنی بودن این نهاد انتخابات آن جناحی و سیاسی است، گفت: عده‌ای می‌خواهند سازمان نظام مهندسی را جناحی جلوه دهند. انتخابات نظام مهندسی، سیاسی و جناحی نیست و تمام رفتار اعضا را رصد می‌کنیم.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده اختلاس در نظام مهندسی استان تهران اظهار داشت: این پرونده مراحل حقوقی خود را در مراجع قضایی طی می‌کند. تا زمانی که مرجع قضایی رأی نهایی درباره آن صادر نکند، نمی‌توانیم وارد جزئیات شویم و این مراحل باید توسط مراجع قضایی طی شود.

وی درباره دعوای فیزیکی اخیر در نظام مهندسی استان تهران بین دو عضو برجسته گفت: اگر دو عضو دارای مسئولیت شئون اخلاقی را رعایت نکنند، ضوابط حرفه‌ای را زیر پا گذاشتند و چنانچه مصداق تخلف انضباطی باشد، باید به این موضوع رسیدگی کرد.

مانی‌فر با بیان اینکه ساختار نظام مهندسی باید اصلاح شود، گفت: در روزهای گذشته جلسات متعددی با هیات مدیره‌های نظام مهندسی برگزار کردیم و در مراحل تصمیم‌سازی برای اصلاح ساختار هستیم.

سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر موضوع نحوه برخورد با پرداخت دستمزد مهندسان ناظر را در اولویت کار می‌دانیم، گفت: موضوع، روش پرداخت دستمزدها نیست بلکه باید مشخص شود که با این پرداخت‌ها چگونه برخورد کنیم. پیشنهاد ما این است که تمام این پرداخت‌ها باید در حساب‌های واسط واریز شود و به برداشت و واریزی‌های آن بتوانیم نظارت داشته باشیم.

وی ادامه داد: این پرداخت‌ها باید در حسابی نگهداری شود تا پایان ساخت و ساز و مرحله صدور پایان کار این مبالغ باید مدیریت شوند تا به تدریج بتوان آن را آزاد کرد.

مانی‌فر در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی بر آخرین وضعیت اصلاح قوانین سازمان نظام مهندسی در مجلس و وزارت راه و شهرسازی و دلیل تاخیر در بازنگری این قانون گفت: اصلاح قوانین آیین‌نامه کنترل ساختمان هم از کانال مجلس در کمیسیون عمران و هم وزارت راه و شهرسازی در حال بررسی است.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه قانون فعلی مشکل دارد اما می‌تواند پاسخگوی نیاز موجود ما باشد، گفت: مهمتر از اصلاح قوانین، نحوه اجرای قانون است و باید ساز و کاری برای اجرای هرچه سهل‌تر قوانین داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت تعیین رئیس نظام مهندسی شورای مرکزی اظهار داشت: آقایان خرم، بصیرنیا و مومنی‌مقدم از سوی وزیر راه و شهرسازی به رئیس جمهوری پیشنهاد داده شده‌اند و در روزهای آینده آقای روحانی از این سه نفر رئیس شورای مرکزی را انتخاب می‌کند.

استان تهران انتخابات وزارت راه و شهرسازی سازمان نظام مهندسی شورای مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر