کد خبر: 850962 A

مدیرعامل بانک ملی ایران:

مدیرعامل بانک ملی گفت: برخی از انتقادات به سیتسم بانکی غیرمنصفانه است چرا که پروژه‌های بسیار زیاد کوچک و بزرگ توسط سیتسم بانکی در سطح کشور در دست اجرا است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمدرضا حسین‌زاده در مراسم امضای تفاهم نامه تامین مالی کارخانه تولید کاغذ در استان خوزستان با بیان اینکه کشور ما واردکننده کاغذ است و باید با اجرای چنین طرح‌هایی جلوی خروج ارز را بگیریم اظهار داشت: با ساخت کارخانه تولید کاغذ هم وابستگی به خارج در این زمینه حذف و هم اشتغالزایی افزایش می‌یابد.

وی با تاکید براینکه متاسفانه شاهد این هستیم که انتقادات ناروایی به سیستم بانکی می‌شود گفت: برخی از انتقادات به سیتسم بانکی غیرمنصفانه است چرا که پروژه‌های بسیار زیاد کوچک و بزرگ توسط سیتسم بانکی در سطح کشور در دست اجرا است.

مدیرعامل بانک ملی اظهار داشت: باید نگاه منصفانه به نظام بانکی کشور داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ریسک باید بین بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی توزیع شود، گفت: با اجرای چنین پروژه‌هایی می‌توانیم با همکاری چندین بانک ریسک اجرای پروژه‌ها را به حداقل برسانیم.

همچنین در این مراسم، محمد کاظم چغازردی مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه امروز استکبار جهانی نظام اقتصادی کشورمان را هدف گرفته است گفت: بانک‌ها در خط مقدم نظام اقتصادی کشورمان هستند و از انجایی که کشورمان بانک‌محور است و 90 درصد تامین مالی‌ها از سوی نظام بانکی انجام می‌شود این سیستم در معرض بیشترین خطرات قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه امسال بانک‌ها تلاش بیشتری برای رونق تولید داشته‌اند گفت: در رخدادهای زلزله و سیل اخیر بانک‌ها حضور پررنگ‌تری در کنار دولت داشتند.

چغازردی با تاکید بر اینکه این انسجام در شبکه بانکی وجود دارد که نرخ‌های غیرمتعارف را برای پروژه‌های اشتغال به دامنه‌های مناسب‌تری برسانیم گفت: باید فرصت بیشتری به نظام بانکی داده شود تا خدمات خود را به تصویر بکشد.

مدیرعامل بانک سپه اظهار داشت: در شرایطی که مردم کشورمان به امید و انگیزه بیشتری نیاز دارند این فرصت در سیستم بانکی کشورمان وجود دارد و باید از این پتانسیل برای افزایش انگیزه به ویژه در قشر جوان کشور استفاده کنیم.

وی درباره ساخت کارخانه تولید کاغذ در استان خوزستان اظهار داشت: علاوه بر اینکه استان خوزستان ظرفیت‌های بسیار زیادی برای تولید کاغذ دارد این استان خسارت‌های زیادی در زمان جنگ متحل شد که باید امروز سهم بیشتری در پروژه‌های اشتغالزایی داشته باشد.

استان خوزستان ایران دولت سیل نظام بانکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر