کد خبر: 850325 A

رؤسای گمرکات جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق درخصوص افزایش همکاری‌های گمرکی و تسهیل و توسعه تجارت دوجانبه ابراز علاقه کردند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران در دیدار با کاک سامال عبدالرحمان عزیز، مدیرکل گمرک اقلیم کردستان عراق که در حاشیه مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی کارکنان این اقلیم در تهران انجام شد، آمادگی گمرک ایران را برای گسترش روابط گمرکی با اقلیم کردستان عراق و کمک به تسهیل و توسعه تجارت با این اقلیم اعلام کرد.

انتقال تجارت گمرکی درخصوص تبادل اطلاعات و تصاویر ایکس‌ری‌ها، اجرای کنوانسیون تیر، هماهنگی ساعات کار و روزهای تعطیل و مباحث مربوط به ترانزیت کالا از مهمترین مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

رئیس کل گمرک کشورمان در این دیدار همچنین تقاضای ایران درخصوص رسمی شدن مرز سیرانبند بانه را مطرح کرد و خواستار اجرایی شدن این درخواست که به گفته وی موجب رشد تجارت و توسعه گردشگری بین دو طرف خواهد شد، گردید.

برپایه این گزارش کاک مال عبدالرحمان عزیز، مدیرکل گمرک اقلیم کردستان عراق نیز ضمن قدردانی از گمرک ایران در برگزاری دوره‌های آموزشی ازجمله دوره آموزشی اخیر برای کارکنان این اقلیم آمادگی خود را جهت بررسی موضوعات مطرح شده از سوی رئیس کل گمرک ایران اعلام کرد.

شایان ذکر است که مراسم اختتامیه دوره آموزشی 27 نفر از کارکنان گمرک اقلیم کردستان عراق در مرکز همایش‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران و گواهی‌نامه پایان دوره به شرکت‌کنندگان اعطا شد.

گمرک اقلیم کردستان عراق نیز با اعطای تقدیرنامه‌هایی به مسئولان برگزاری این دوره آموزشی از خدمات و زحمات آنان تقدیر به‌عمل آورد.

این گزارش حاکی است که در پایان سفر مدیرکل گمرک اقلیم کردستان عراق به ایران و خاتمه دوره آموزشی برای کارکنان این اقلیم یک یادداشت تفاهم آموزشی بین گمرکات طرفین به امضای مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران و کاک مال عبدالرحمان عزیز مدیرکل گمرک اقلیم کردستان عراق به امضا رسید.

ایران تجارت جمهوری اسلامی ایران روابط عمومی کردستان عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر