کد خبر: 850056 A

مدیرعامل آبفای کشور:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب خوزستان اختصاص یافته که یک سوم آن برای آبادان است.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت نیرو، حمیدرضا جانباز  در حاشیه بازدید از مناطق بحرانی و آبگرفته آبادان و خرمشهر در جمع خبرنگاران بیان کرد: از یک‌هزار کیلومتر شبکه فاضلاب آبادان، ۲۸۰ کیلومتر آن به بازسازی و ۲۰۰ کیلومتر نیز به ایجاد شبکه جدید نیاز دارد.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۸ چهار هزار میلیارد ریال پروژه برای شبکه فاضلاب آبادان و خرمشهر تعریف شده و برای تکمیل آن حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال پول نیاز است و متناسب با تخصیص اعتبار در خصوص آن اقدام خواهد شد.

جانباز، به بارش‌ سیل‌آسای هفته گذشته در خوزستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه شهرهای اهواز ، آبادان و خرمشهر فاقد شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی است و  شبکه فاضلاب نیز با حجم بارش اخیر همخوانی ندارد که نتیجه آن آبگیری خیابان‌ها و معابر شهرها شد.

مدیرعامل آبفای کشور افزود: به جای شبکه آب‌های سطحی به ناچار شبکه فاضلاب که برای این منظور طراحی و تکمیل نشده بود تخلیه حجم بالای آب باران را انجام داد.

وی درباره تامین آب آشامیدنی سالم در آبادان نیز گفت: بخش زیادی از این شهرستان به لحاظ پایداری آب شرایط مطلوبی دارد یعنی با ۲ خط مجزا آب این منطقه را تامین می کنیم.

جانباز افزود: وزارت نیرو از سال‌های گذشته آب شیرین‌کن‌هایی را در این شهر احداث که تعدادی از آنها در مدار بهره‌برداری قرار دارد و احداث هفت ایستگاه بزرگ آب شیرین کن نیز در مرحله مناقصه است.

شرکت آب و فاضلاب مناقصه وزارت نیرو آبادان خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر