کد خبر: 849830 A

سقف ناکس ۵۰ در نظر گرفته شده و این در حالی است که در آلوده‌ترین روزها این شاخص تنها روی ۱۵ ماند و شاخص گوگرد حدود ۹۱ میلیون لیتر از بنزین توزیعی ما کمتر از ۵۰ پی پی ام است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، علیرضا صادق‌آبادی در جمع خبرنگاران با اشاره به شدت مصرف انرژی در کشور  گفت: روزانه ۷۵۰ تا ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز، ۷۵ میلیون بنزین و ۵۵ میلیون لیتر گازوئیل مصرف می‌شود که در مجموع باید گفت روزانه بالای ۹۰۰ تا یک میلیارد مترمکعب سوخت در کشور مورد مصرف قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه حتی اگر فرض کنیم تمام این سوخت پاک است، حتما میزانی آلودگی به همراه خواهد داشت، تصریح کرد:  سقف ناکس ۵۰ در نظر گرفته شده و این در حالی است که در آلوده‌ترین روزها این شاخص تنها روی ۱۵ ماند و شاخص گوگرد حدود ۹۱ میلیون لیتر از بنزین توزیعی ما کمتر از ۵۰ پی پی ام است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان این‌که احتراق کامل با سوخت پاک نیز آلودگی ایجاد می‌کند، ادامه داد: موضوعی که وجود دارد این است که باید در ابتدا مشخص شود که در کلانشهرها چه ظرفیتی وجود دارد تا بسته به همان ظرفیت میزان سوخت در نظر گرفته شده، این مساله بدین معنا نیست که اگر ما تمام سوختی که به کار می‌گیریم به گاز تبدیل کنیم، آلایندگی وجود نخواهیم داشت.

وی افزود: در تمام دنیا به دنبال افزایش کیفیت سوخت، کیفیت احتراق و کنترل مصرف انرژی می‌روند، چرا که تنها از این طریق می‌توان میزان مصرف را تا حد قابل توجهی مدیریت کرد.

صادق زاده اظهار د اشت: براساس استاندارهای آی ام او مبنی بر استفاده سوخت نفت کوره با سولفور، نیم درصد که از ابتدای ۲۰۲۰ آغاز می‌شود، مشکلی نداریم، ما سوخت مورد نیاز نفتکش‌ها و کشتیرانی را تامین کرده‌ایم و اگر در آینده نیز کسی نتواند سوخت مورد نیاز را تامین کند، مشمول جریمه نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: هیچ کدام از عرضه‌کنندگان نفت کوره منطقه اکنون واحدی که بتواند نفت کوره تصفیه‌شده ۲۰۲۰ داشته باشند، ندارند و هر آنچه که هست از نفت کوره تولید می‌شود.

 

 

ایران بنزین شاخص گاز پالایش و پخش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر