کد خبر: 849797 A

محجوب:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایطی که 50 درصد جمعیت کشور را کارگران تشکیل می‌دهند، هر زمان که 50 درصد کارگران بیمه‌ شده مورد هدف طرح‌ها و پروژه‌های مسکن قرار بگیرند، می‌توانیم ادعا داشته باشیم که حرکت درستی در این حوزه انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب در مراسم امضای تفاهمنامه بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تولید مسکن اظهار داشت: انتظار داریم طرح‌ها و پروژه‌های مسکن مطابق با قانون با اولویت مسکن کارگران و روستاییان به اجرا برسد.

وی تاکید کرد: در شرایطی که 50 درصد جمعیت کشور را کارگران تشکیل می‌دهند، هر زمان که 50 درصد کارگران بیمه‌ شده مورد هدف طرح‌ها و پروژه‌های مسکنی قرار بگیرند می‌توانیم ادعا داشته باشیم که حرکت درستی در این حوزه انجام شده است.

محجوب با بیان اینکه طرح‌ها و پروژه‌های متعددی با عنوان مسکن کارگری شنیده‌ایم اما عمدتا یا به اجرا نرسیده‌اند یا اینکه بخش‌های دیگری از جامعه در این طرح‌ها مشارکت داده شده‌اند، گفت: قانون اساسی، مبنی بر اولویت کارگران در پروژه‌های مسکنی باید در ذهن همه نقش ببندد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: بخش عمده‌ای از هزینه‌های قشر کارگر مربوط به مسکن است و بزرگترین آرزوی قشر کارگر هم داشتن مسکن ملکی و شخصی است. بنابراین باید پروژه‌های دولت در حوزه تولید و عرضه مسکن، با اولویت کارگران به اجرا برسد.

ذهن مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مسکن وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزارت راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر