کد خبر: 848042 A

رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: آمار مقدماتی نشان می‌دهد که رشد اقتصادی غیرنفتی در نیمه اول سال خوب بوده و رقم 0.5 درصد را ثبت کرده است. اگر این رقم را با منفی 1.8- درصد سال گذشته مقایسه کنیم، می‌بینیم که در اوج تحریم‌ها و فشار حداکثری تولید رونق داشته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، عبدالناصر همتی در توضیح رشد 0.5 درصدی اقتصادی غیرنفتی در نیمه نخست سال گفت: همان طور که پیش بینی می‌کردیم آمار مقدماتی نشان می‌دهد که رشد اقتصاد غیرنفتی در نیمه اول سال خوب بوده و رقم 0.5 درصد را ثبت کرده است. اگر این رقم را با منفی 1.8- درصد سال گذشته مقایسه کنیم می‌بینیم که در اوج تحریم‌ها و فشار حداکثری تولید رونق داشته است.

وی ادامه داد: جالب آنکه بخش کشاورزی رشد مثبت 9.5 درصد، بخش صنعت 0.4 درصد رشد داشته اما متاسفانه بخش خدمات رشد منفی داشته است. در بخش خدمات بخش‌های هتل‌داری، خدمات عمومی و رستوران‌ها عمدتا تاثیر منفی داشته‌اند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: در بخش صنعت و معدن نیز خوشبختانه معدن و مسکن بیشترین اثر رشد را داشته‌اند. در مجموع با رشد نیم درصدی اقتصادی غیرنفتی امیدواریم این رقم در ادامه سال افزایش یابد البته بخش نفتی ما شرایط خاص خود را دارد و اثر آن را بر اقتصاد گذاشته است.

بانک مرکزی رشد رشد اقتصادی معدن تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر