کد خبر: 846987 A

وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران:

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با تخصیص 300 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی در تلاش هستیم تا پایان سال 1400، خط آهن چابهار- زاهدان به افتتاح برسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمد اسلامی در نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و لجستیک با بیان اینکه در حال حاضر با کشورهایی که در مسیر ترانزیتی ما قرار دارند هیچ ناهماهنگی نداریم، گفت: تفاهمنامه‌های چندجانبه با قطارهای باری در مسیر شرق به سمت چین و اروپا آغاز شده و ما از این خط به صورت خط زنده ریلی استفاده می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه‌هایی که در دست ساخت است، ادامه داد: تا پایان عمر این دولت 2000 کیلومتر آزادراه و بزرگراه ساخته می‌شود و تا پایان امسال روزانه 20 کیلومتر راه روستایی را آسفالته می‌کنیم.

وی همچنین درباره آخرین وضعیت راه‌آهن چابهار- زاهدان گفت: با تخصیص 300 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی در تلاش هستیم تا پایان سال 1400 این خط به افتتاح برسد.

اسلامی با بیان اینکه 2000 میلیارد تومان تسهیلات برای نوسازی ناوگان ریلی اختصاص می‌یابد، گفت: حرکت به سمت هوشمندسازی با توجه به طرح جامع حمل و نقل و توجه به فرودگاه‌های پیشرفته رو به رشد است و امیدواریم با سرمایه‌گذاری در فرودگاه امام، نظام حمل و نقل هوایی کشور از وضعیت کشنده تهران‌محور به 6 هاب افزایش پیدا کند.

وی تاکید کرد: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی فرصت ایجاد گفت‌وگو، تعامل و مرور تجربیات بین شرکت‌های حمل و نقلی است تا بتوانیم ارزیابی درستی از وضعیت حمل و نقل کشور داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت متروی هشتگرد گفت: ابتدای دی ماه امسال متروی هشتگرد هم به بهره‌برداری می‌رسد و آزادراه همت - کرج در بخش باقی مانده زیر بار ترافیک خواهد رفت.

راه و شهرسازی رشد یورو چابهار توسعه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر