کد خبر: 846808 A

معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران، در واکنش به اعلام سهمیه سوخت شناورهای صیادی گفت: سهمیه سوخت صیادان باید پاسخگوی نیاز شغلی آنها باشد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان شیلات ایران، دکتر خون میرزایی با اعلام مطلب فوق گفت: جامعه ۱۴۰ هزار نفری صیادی کشور، جامعه‌ای مولد است و در سال رونق تولید و در راستای پشتیبانی از تولید داخلی و افزایش تاب‌آوری اقتصادی، باید مورد حمایت جدی قرار گیرد.

به گفته وی، این جامعه با توجه به فعالیت در محدوده مرزهای آبی کشور، نقش مرزبانی نیز دارد و پشتیبانی از آنها، اهمیت دوچندان می‌یابد.

این مسوول ادامه داد: با توجه به وابستگی تام فعالیت صیادان به سوخت، لازم است صیادان از سوخت یارانه‌ای متناسب با فعالیت خود، بهره‌مند و برخوردار شوند.

معاون وزیر در سازمان شیلات ایران با اشاره به این که نیاز سوخت شناورهای صیادی بر اساس فرمول سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) برآورد و محاسبه می‌شود و تابع قدرت موتور، مدت دریاروی و فاصله صیدگاه از اسکله است، افزود: سهمیه سوخت تخصیص یافته باید تامین کننده نیاز شغلی صیادان باشد.

خون‌میرزایی تصریح کرد: بر این اساس از نظر سازمان شیلات ایران، اختصاص میزان ۱۴۰۰ لیتر در ماه برای قایق‌های بنزینی منطقی است و اگر سهمیه کمتری اختصاص یابد، باعث بالا رفتن هزینه‌های پایه تولید و زیان صیادان خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: ما این موضوع را به مراجع مسئول، منعکس کرده‌ایم و پیگیری لازم را تا حصول نتیجه به عمل خواهیم آورد.

ایران کشاورزی ملل متحد سهمیه سوخت تولید داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر