کد خبر: 846047 A

از همین شنبه برای ورود به بازار بورس اقدام "نکنید" بهتر است!

یادداشتی از استاد سید رضا هاشمی مشاور و مدرس سرمایه‌گذاری شرکت طراحان ایده‌پرداز کاسپین در خصوص مزایای توجه به سرمایه‌گذاری در بورس:

در ابتدا باید بدانیم که بورس چیست و از کجا باید شروع کرد تا با درک آن بتوانیم به مزایای آن در رشد اقتصادی کشور برسیم.

آموزش بورس را می‌توان اولین قدم برای ورود به دنیای بورس و سرمایه‌گذاری دانست که اگر درست و با دقت انجام شود تضمینی خواهد بود برای موفقیت در سرمایه‌گذاری شما مخاطبین عزیز.

آموزش بورس به زبان ساده شامل مفاهیمی می‌شود که در سرمایه‌گذاری با آن روبه‌رو خواهید بود و گام به گام به سرمایه‌گذاری در بورس، آشنایی با تحلیل‌های تکنیکال و مفاهیم و تحلیل‌های بنیادی نزدیک خواهید شد.

در این گزارش در نظر داریم مخاطبین عزیز را تا حدودی با مفاهیم اولیه ومزایای سرمایه‌گذاری در بورس آشنا کنیم و به بررسی مزایا و خطرات سرمایه‌گذاری در بورس بپردازیم.

02

مزیای بورس برای اقتصادچیست؟

1- جمع سرمایه‌های جزئی و پراکنده و انباشت آن برای تجهیز منابع مالی شرکت‌ها

2- به کار گیری پس‌انداز راکد در امر تولید و تامین مالی دولت و موسسات

3- کنترل حجم پول، نقدینگی و تورم از طریق انتشار سهام و اوراق قرضه

4- رشد تولید ناخالص ملی، اشتغال و کمک به حفظ تعادل اقتصادی کشور

5- فراهم نمودن توزیع عادلانه ثروت از طریق گسترش مالکیت عمومی و ایجاد احساس مشارکت عمومی

اما مزایای بورس اوراق بهادار از دیدگاه سرمایه‌گذاران

1- خرید سهام و اوراق بهادار برای کسب بازده مناسب و پوشش در مقابل تورم

2-اطمینان از سرمایه‌گذاری به دلیل وجود شفافیت اطلاعات

3-قابلیت نقد شوندگی اوراق بهادار

4-سهولت نقل انتقال سهام و استفاده از معافیت مالیاتی 

از کجا و چگونه میتوان سهام خرید؟

برای خرید سهام شرکت‌های مختلفی که در بورس حضور دارند، باید ابتدا در سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتری) که به صورت اینترنتی می‌باشد، ثبت نام کنید و سپس احراز حویت شوید (با مراجه به برخی از کارگزاری‌ها و یا دفاتر پیشخوان منتخب) به یکی از کارگزاران و یا نمایندگی‌های کارگزاری مراجعه می‌کنید و بعد از گذراندن مراحل قانونی می‌توانید به راحتی به خرید و فروش سهام بپردازید.

 

آیا خرید فروش سهام ریسک هم دارد؟

قطعا خرید و فروش سهام ریسک‌هایی را به همراه دارد اما این ریسک‌ها قابل کنترل است و همه در این بازار می‌خواهند سود کنند اما برخی مواقع یک اتفاقاتی پیش می‌آید که منجر کاهش اصل سرمایه می‌شود. اما این ریسک‌ها را می‌شود با مدیریت درست کنترل کرد.

ما در آکادمی بورس صفر تا صد که در گروه طراحان ایده‌پرداز کاسپین به آن می پردازیم به شما آموزش می‌دهیم که چگونه سهام برتر را انتخاب کنید که کمتر منجر به از دست رفتن سرمایه شما شود.

چند نوع سود در بازار سهام وجود دارد؟

توجه داشته باشید سود کردن در بازار سهام به دو طریق انجام می‌شود:

یکی افزایش قیمت و دیگری هم از سود نقدی تقسیمی شرکت شما که یک سهامی را می‌خرید و قیمت افزایش پیدا می کند و با با فروش آن سود می‌کنید. اما شرکت‌هایی که سود می‌سازند باید هر ساله قسمتی از سود خود را تقسیم کنند و شما می‌توانید با خرید سهام سود ساز، هر ساله از شرکت سود نقدی دریافت کنید. این نوع خرید و فروش بیشتر به روش فاندامنتال که در فارسی بنیادی ترجمه شده است انجام می‌شود که ما طی ۵۰ ساعت در گروه طراحان ایده‌پرداز کاسپین به تدریس آن می‌پردازیم و شما می‌توانید بعد از گذراندن این آموزش‌ها، سهام سود ساز را پیدا و سود سال‌های آینده شرکت را هم شناسایی کنید.

یک روش دیگری هم در بورس برای پیدا کردن سهام هست که قیمت سهم را برسی می‌کند و با این روش می توان پیش‌بینی کرد که چطور می شود در این بازار به سود رسید.

بازار در کوتاه میان مدت و بلند مدت:

بازار در کوتاه مدت، میان مدت با ریسک‌هایی مواجه است اما برای بلند مدت ریسک زیادی ندارد (در سهام با بنیادی خوب که در ایران مزیت نسبی داریم).

بازار در سهام فلزی‌ها و معدنی‌ها و پتروشیمی های متانول ساز و اوره ساز در بلند مدت خوب خواهد بود .

منظور از کوتاه و میان و بلند مدت چیست؟

منظور از کوتاه‌مدت کمتر از سه ماه است

میان مدت کمتر از یک سال

بلند مدت هم بیشتر از یک سال

ما در آکادمی بورس صفر تا صد گروه طراحان ایده پرداز کاسپین آموزش می‌دهیم چگونه سهام کوتاه‌مدت برای نوسان و سهام میان مدت برای سود های چندین در صدی و سهام بلند مدت برای درآمد پایدار پیداکنید.

در پایان توصیه می‌کنم پول های مازاد خود را به جای سرمایه‌گذاری‌های کاذب در ارز و سکه در سهام سرمایه‌گذاری کنید تا هم از تورم عقب نمانید و هم سود بسیار خوبی را ببرید و بدون آموزش هم هیچ گاه شروع به سرمایه‌گذاری نکنید مگر در صندوق‌های سرمایه‌گذاری.

تورم دولت سرمایه گذاران کسب و کار پس انداز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر