کد خبر: 844996 A

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین خبر داد:

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اظهار داشت: ما در اتاق مشترک، کمیته تخصصی برای گسترش صادرات غیرنفتی را تشکیل دادیم و می‌توان به تفاهم‌نامه‌ای که هفته گذشته بین اتاق و مرکز ملی فرش به امضا رسید، اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در نشست بررسی روابط ایران و چین که در اتاق بازرگانی ایران در حال برگزاری است، مجیدرضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به تحریم آمریکا گفت: ما نمی‌توانیم منکر اثرگذاری تحریم‌ها بر روابط ایران و چین شویم اما فعالیت‌های سفیر جدید این کشور در ایران و اظهارات مقامات چینی این نوید را به ما می‌دهد که فعالان اقتصادی و مردم دو کشور می‌توانند با خیالی آسوده و فارغ از تحریم‌ها به روابط تجاری خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی ایران و چین به عنوان تنها نماینده رسمی بخش خصوصی کشور از تمام فرصت‌ها استفاده می‌کند تا روابط دو کشور، مردم و فعالان خصوصی را گسترش دهد. بر همین اساس ما در اتاق به دنبال راه‌اندازی مرکز مطالعات روابط ایران و چین هستیم و همچنین فعالیت‌های تخصصی در حوزه بانوان و جوانان را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به اهمیت صادرات غیرنفتی گفت: ما در اتاق، کمیته تخصصی برای گسترش این نوع صادرات را تشکیل دادیم می‌توان به تفاهم‌نامه‌ای که هفته گذشته بین اتاق و مرکز ملی فرش به امضا رسید، اشاره کرد. امیدواریم با این تفاهم‌نامه شاهد جهش صادراتی در حوزه فرش باشیم. همچنین فعالیت‌هایی در سایر حوزه‌ها نیز آغاز کردیم و امیدواریم در هفته‌های آینده نمادهایی از برنامه‌های اتاق در حوزه گسترش صادرات صنایع دستی و توریسم نهایی و اعلام کنیم.

بخش خصوصی چین صادرات غیرنفتی فرش اتاق بازرگانی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر