کد خبر: 843428 A

حجت اله انصاری مدیرعامل شرکت تامین سرمایه دماوند گفت: ‌این اولین شرکت تامین سرمایه است که به صورت سهامی عام تاسیس می‌شود که به صورت پذیره نویسی عمومی مطرح خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، دهمین شرکت تامین سرمایه در بازار سوم روز سه‌شنبه‌ پذیره نویسی می‌شود. ۳۰ درصد این سهام در این روز قابل عرضه است و این اولین شرکت تامین سرمایه است که به صورت سهامی عام تاسیس می‌شود.

حجت اله انصاری مدیرعامل شرکت تامین سرمایه دماوند گفت: ‌این اولین شرکت تامین سرمایه است که به صورت سهامی عام تاسیس می‌شود و تاسیس آن به صورت پذیره نویسی عمومی مطرح خواهد بود

وی با بیان اینکه روش پذیره نویسی به صورت ثبت سفارش است گفت: دامنه ثابت اسمی هر سهم ۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده و سقفی که هر پذیره نویسی برای حقوقی‌ها و حقیقی‌ها در نظر گرفته شده ۵۰ هزار سهم است.

وی تاکید کرد: تامین سرمایه دماوند دهمین شرکت تامین سرمایه در بازار سرمایه است که پس از پذیره‌نویسی به بازار ثانویه منتقل خواهد شد و در حال حاضر فروش سهام در شرف تاسیس را دنبال می‌کنیم.

انصاری ادامه داد: در حال حاضر ۶۵ درصد تامین سرمایه در کشور به بانک‌ها متصل هستند اما رویکرد این شرکت تامین سرمایه با استفاده از پروژه‌های مستقل است.

وی تاکید کرد: در آ‌ینده نزدیک در این شرکت بحث سهامداران خارجی را دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تامین سرمایه اصولا در دو حوزه خدمات مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری کار می‌کند، گفت: طبق گزارش‌های بانک مرکزی در پایان مرداد ۹۸ مانده تسهیلات شبکه بانکی ۱۶۰۰ هزار میلیارد تومان بوده که اگر سهم بازار پول و سیستم بانکی را در نظر بگیریم ۹۲ درصد این تامین مالی‌ها از طریق بازار پول و هشت درصد از طریق بازار سرمایه بوده است و باید بتوانیم سهم بازار سرمایه را در این میان افزایش دهیم.

انصاری گفت: در حال حاضر ۹ شرکت تامین سرمایه داریم که سهم آنها در تامین مالی ۴۲۵۰ میلیارد تومان است که می‌توان با توجه به سیاست‌های اتخاذ شده این سهم را افزایش داد.

بانک مرکزی پول دماوند سرمایه سهام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر