کد خبر: 843389 A

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران:

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در نشست با روسا و معاونان بازرگانی سازمان های صمت استانی گفت: برگزاری نمایشگاه ها برای توسعه صادرات ضروری است، به عبارتی برای افزایش صادرات باید کالاها عرضه و معرفی شوند

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صمت، بهمن حسین‌زاده افزود: رونق تولید برنامه محوری وزارت صمت است، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ ها و حضور پررنگ آنها در حاشیه هر نمایشگاه در حال برگزاری در اولویت قرار داده ایم.

وی ادامه داد: سال گذشته در مجموع ۷۵ نمایشگاه برگزار کردیم در حالی که تا پایان امسال، برگزاری ۱۰۷ نمایشگاه را تقویم کرده‌ایم.

حسین زاده اعلام کرد: هم اکنون ۲ نمایشگاه متافو و چاپ و بسته بندی و صنایع وابسته آن را برگزار می کنیم که در متافو ۲۹۳ شرکت داخلی با ۸۰ شرکت خارجی آن در شرایط خاص اقتصادی کشورمان مشارکت نموده اند.

وی ادامه داد: ۵۰۰ شرکت در نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی و صنایع وابسته حضور دارند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در نشست با روسا و معاونان بازرگانی سازمان های صمت استانی گفت: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با تولیدکنندگان، در نظر داریم فضای مناسبی را برای برگزاری نمایشگاه تقاضامحور ساخت داخل و قطعات ارزبر در کنار هر نمایشگاهی اختصاص دهیم و در کنار هر نمایشگاهی که برگزار می شود نمایشگاه نیازمحور آن را هم برپا خواهیم کرد.

حسین زاده گفت: ایده های جدیدی برای برگزاری نمایشگاه ها داریم و برگزاری ۴۰ نمایشگاه برای صادرات به ۱۵ کشور همسایه را به عنوان اولویت های صادراتی کشورمان، در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: برگزاری اولین نمایشگاه برای معرفی فرصت های صادراتی در چارچوب موافقتنامه اوراسیا در دستور کار شرکت نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران است.

حسین زاده اضافه کرد: یک‌پنل اختصاصی در نمایشگاه اکسپو به هر یک از استان ها تخصیص می دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نمایشگاه های استانی باید صرفا در سایتهای اختصاصی و استاندارد نمایشگاهی در آن استان برگزار شود.

ایران تقویم نمایشگاه ها استان ها اکسپو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر