کد خبر: 841959 A

وزیر نیرو:

وزیر نیرو اظهار داشت: ما حاضریم مبالغ مالی لازم را برای پرداخت قبض آب و برق از منابع خودمان در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم اما نگوییم آب و برق رایگان است. وقتی به فرزندانمان بگوییم آب و برق رایگان است فرهنگ مصرف را یاد نمی‌گیرند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رضا اردکانیان در جمع خبرنگاران درباره رایگان شدن هزینه آب و برق مدارس اظهار داشت: دیروز در هیات وزیران در خصوص نهایی کردن تبصره مربوطه بحث و مورد بررسی قرار گرفت. ما همچنان موافق این هستیم در حد الگوی مصرف یعنی میزانی که آب و برق متعارف مصرف می‌شود کمک کنیم و مبالغ مالی آن را به مدارس بپردازیم و بیش از الگوی مصرف را خود مدارس پرداخت کنند.

وی افزود: ما حاضریم مبالغ مالی لازم را برای پرداخت قبض آب و برق از منابع خودمان در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم اما نگوییم آب و برق رایگان است. وقتی به فرزندانمان بگوییم آب و برق رایگان است فرهنگ مصرف را یاد نمی‌گیرند.

وزیر نیرو گفت: وزارتخانه‌های نفت و نیرو اعلام کردند که حاضرند مبالغ مربوط به مصرف در الگوی مصرف را در حامل‌های آب و برق و گاز خودشان پرداخت کرده و منابع مالی را ابتدا خزانه از حساب این دو وزارتخانه برداشت کند و به آموزش و پرورش بدهد. اما وزیر آموزش و پرورش به دلایل مشکلات اداری درخواست داشت در حد الگوی مصرف رایگان و بیش از الگو، هزینه آب و برق و گاز را پرداخت کنند. آنچه تصویب شد این بود که در حد الگوی مصرف رایگان و بیش از آن باید هزینه‌ها پرداخت شود.

وی یادآور شد: الگوی مصرف بستگی به شرایط اقلیمی، گرمسیری یا سردسیری متفاوت خواهد بود و منتظریم به محض نهایی شدن بر اساس آخرین اطلاعات هواشناسی اعداد را اعلام کنیم.

اردکانیان تاکید کرد: کماکان نظر ما این است که بهتر بودجه مربوط به الگوی مصرف را دو وزارتخانه نفت و نیرو خود بپردازند اما این بدآموزی رایگان تلقی شدن آب و برق و منابع انرژی را برای دانش آموزان نداشته باشیم اما در هر حال تصمیم دولت این گونه بوده و ما هم پذیرفته و منتظر تصمیم در مجلس هستیم.

آموزش و پرورش برق دانش آموزان گاز نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر