کد خبر: 841853 A

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران:

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد: حجم تجارت دو کشور در 6 ماهه اول سالجاری حدود 220 میلیون دلار بوده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صمت، فرزاد پیلتن با اعلام این خبر افزود: هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عمان با هدف تقویت روابط میان دو کشور و در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه اقتصادی، تجاری، مالی، سرمایه‌گذاری و فنی به ریاست وزرای تجارت و صنعت هر دو کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین همکاری های در حوزه صنعتی و معدنی، بانکی، مالی و بیمه، مناطق آزاد، کشاورزی و شیلات، اتاق‌های بازرگانی، حمل و نقل، نفت و گاز و پتروشیمی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ورزش و جوانان، آب و برق، آموزشی و فرهنگی، استاندارد، قضایی، فنی و مهندسی، محیط زیست، گمرکی، ارتباطات و فناوری، زمین‌شناسی و کار و رفاه اجتماعی از موضوعاتی است که در کمیسیون مشترک به آنها پرداخته خواهد شد.

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد: حجم تجارت دو کشور در 6 ماهه اول سالجاری حدود 220 میلیون دلار بوده است.

لازم به ذکر است که ضرورت رسیدن به رقم هدف‌گذاری شده ۴ میلیارد دلاری مبادلات تجاری دو کشور و توسعه سطح مراودات بین دو کشور به خصوص در سال‌های اخیر از دیگر اهداف برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و عمان است.

گفتنی است، مذاکرات کارشناسی این اجلاس در روزهای 12 و 13 آذرماه در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می‌شود.

ایران برق تجارت دلار عمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر