کد خبر: 841707 A

رئیس دیوان محاسبات در جمع خبرنگاران:

رییس دیوان محاسبات اظهار داشت: پرونده وزارت نفت 12 خوانده دارد که آقای زنگنه جزو خوانده‌ها نیست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، عادل آذر در جمع خبرنگاران درباره پرونده وزارت نفت در دیوان محاسباتی کشور اظهار داشت: تشکیل پرونده برای دستگاه‌های مختلف یک روال است که برای بررسی موضوعات انجام می‌شود. در این پرونده حسابرس ما تشخیص می‌دهد که یک تخلفی در وزارت نفت رخ داده و از این رو پرونده تشکیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه این پرونده بحث تخلف است و نه جرم، گفت: نامه دادخواستی از سوی حسابرس دیوان محاسبات ارسال شده و بررسی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که تخلفی در بحث بانکرینگ رخ داده است که ناشی از عدم رعایت قانون بوده است.

رئیس دیوان محاسبات تاکید کرد: وزارت نفت معتقد است که قانون رعایت شده است.

وی با بیان اینکه دادستان این تخلف را تایید کرده است، گفت: بعد از تایید دادستانی، موضوع به هیات مستشاری ارجاع داده می‌شود.

عادل آذر با تاکید بر اینکه این پرونده مربوط به حسابرسی‌های سال 94 است، گفت: تاکید می‌کنم که پرونده بحث تخلف است نه ارتکاب به جرم.

این مقام مسئول ادامه داد: این پرونده 12 خوانده دارد که آقای زنگنه جزو خوانده‌ها نیست.

وی همچنین با اشاره به گزارش نظام پرداخت ارز در گیرندگان ارز گفت: گروه‌ها، دسته‌بندی‌های مختلف شده‌اند و این گزارش به واسطه تفریغ بودجه سال 97 به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود. از جمله گیرندگان ارز دارویی، خوراک دام و غیره هستند. در حال حاضر به دنبال این هستیم که با تکمیل اطلاعات در هفته اول بهمن ماه این گزارش که مبتنی بر حسابرسی عملکرد پرداخت تنظیم شده، ارائه شود.

بودجه خوراک دیوان محاسبات وزارت نفت دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر