کد خبر: 840584 A

با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو صورت گرفت؛

مدیرعامل صنایع مس ایران گفت: با این سسیستم به سمتی خواهیم رفت که بهای تمام شده برای تمام بخش‌های مس از معدن تا تولید به طور آنلاین تحت کنترل بوده و مقایسه و ارزیابی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، اولین محصول زیرساخت (طرح جامع سیستم‌های یکپارچه شرکت ملی صنایع مس ایران) با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو رونمایی شد. در این مراسم اردشیر سعد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران، این نرم افزار را در مسیر شفاف‌سازی و تسریع در امور مدیریت دانست و گفت: سیستم مالی، فروش، بازرگانی و انبار در مسیری خواهند بود که باعث شفاف‌سازی شود.

وی با بیان اینکه تمام سیستم‌های مالی بدون دست و مکانیزه خواهد بود گفت: با این سسیستم به سمتی خواهیم رفت که بهای تمام شده برای تمام بخش‌های مس از معدن تا تولید به طور آنلاین  تحت کنترل بوده و مقایسه و ارزیابی می‌شود.

سعدمحمدی هوشمندسازی سیستم مالی شرکت ملی مس را توسط کارکنان این مجموعه را یک افتخار دانست و گفت: جوانان ایرانی با توانمندی‌های خود دست به دست هم داده تا در این مسیر به جلو پیش رویم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد: نوید می‌دهیم در آینده سیستم آی پی در تمام سطوح مختلف برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد و این سیستم برای ارزیابی رفتار فنی بین المللی و مقایسه آ‌ن با ایران خواهد  بود.

وی اظهار کرد: این شرکت همسو با شرکت‌های بزرگ دنیا مسیری را طی خواهد کرد که بتوانند خود را با آ‌نها قیاس کنند و در همه سطوح به صورت هوشمند عمل کند و این امر برای راحت‌تر بودن تصمیم مدیریتی است.

سعد محمدی معتقد است این اتفاق در مس شکل گرفت تا ساختار نوین حاکم بر این صنعت شود.

وی تصریح کرد: امیدوارم سهم مس در تولید ناخالص ملی ارتقا پیدا کند و با افزایش دانش فنی به زودی بتوان حرف اول را زد.

وی در پایان گفت: این برنامه تا اردیبهشت سال آینده به طور کامل تکمیل خواهد شد.

در ادامه مراسم، معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مس گفت: این نرم افزار با دست‌های پرتوان کارشناسان گروه فاوا طراحی، تولید و در دسترس قرار گرفته است. این سامانه در راستای سیاست‌گذاری و تاکید مدیرعامل شرکت مس در خصوص لزوم هوشمندسازی سیستم و جریان شفاف و روان اطلاعات در شرکت مس در دستور کار قرار گرفت و فاز نخست این سامانه با عنوان سیستم حسابداری مالی راه‌اندازی شد.

حسنی گفت: با بهره‌برداری از این طرح گام مهمی در جهت شفاف‌سازی و بسترسازی برای کنترل پذیری هر چه بیشتر تراکنش‌های مالی برداشته شده‌ است.

وی با تاکید بر امنیت بالای این سامانه گفت: سیستم جامع امکان پکیارچه سازی اطلاعات در شرکت مس را فراهم می‌آورد از این رو امکان سرعت بخشیدن به تصمیم‌های استراتژیک کوتاه‌مدت و بلندمدت را فراهم می‌کند.

ایران مدیر عامل شرکت معدن نرم افزار سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر