کد خبر: 839913 A

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان مازندران که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد، گفت: برای اثربخشی بازرسی‌ها و کنترل بهتر بازار بعد از اصلاح نرخ بنزین، تعداد بازرسی های انجام شده در سطح بازار کشور در ۱۱ روز نخست اجرای طرح ۴۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت صمت، عباس تابش افزود در همین راستا تعداد پرنده‌های تخلف متشکله با رشد 79 درصدی مواجه بوده و مراتب جهت بررسی های بعدی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی ادامه داد: در این مدت و برای ایجاد ثبات در سطح بازار و همچنین کنترل قیمت ها بخش تولید کشور، شبکه توزیع و البته اصناف به صورت ویژه کمک ما بوده اند و در استان‌هایی همچون مازندران و زنجان با توجه به اهتمام عمومی مسئولین و مردم بازار روند کاملاً منطقی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: کالاهای اساسی وارد شده به کشور در ابتدای سال در شرایط حاضر و در راستای تامین به موقع نیازهای بازار به کار ما آمده اند.

معاون وزیر صمت تصریح کرد: با وجود کالا به میزان کافی در شبکه توزیع، گاها با مواردی از سوءاستفاده در سطح بازار مواجه هستیم که بازرسان ما با پیگیری‌های لازم درصدد برخورد با متخلفان هستند و در این خصوص هیچ مماشاتی با افراد متخلف نداریم.

تابش گفت: آمار بازرسی‌های استان مازندران نشان از عملکرد خوب این استان که یازده روز گذشته و بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین بوده است.

وی افزود: در تعداد بازرسی‌ها استان مازندران با رشد ۱۲۰ درصدی و در پرونده‌های تخلف متشکله با افزایش 178 درصدی مواجه بوده که ارزش این پرونده‌ها نیز بیش از ۱۱۳ درصد رشد داشته رحم چنین گزارشات مردمی ۴۸۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان حمایت تصریح کرد: اقداماتی همچون تشکیل قرارگاه نظارت بر بازار، استقرار کانکس دریافت شکایت مردمی در سطح شهرها و به کارگیری کلیه نیروهای ادارات برای کنترل بازار و همچنین تامین امکانات لازم برای بازرسی های انجام شده، از جمله اقدامات بسیار ارزشمند مسئولان تنظیم بازار استان مازندران در این مدت بوده است.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه با اهدای لوح تقدیر از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت از استاندار مازندران، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان این سازمان قدردانی شد.

 

استان مازندران بنزین تنظیم بازار وزیر صنعت معدن و تجارت بازرسی های انجام شده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر