کد خبر: 837999 A

عباس تابش تشریح کرد:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی‌ها درباره جدیدترین وضعیت قیمت‌ها در بازار را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت صمت، عباس تابش افزود: در بررسی‌های انجام گرفته روی تغییر قیمت این ۷ قلم کالا به‌صورت ویژه علاوه بر شرایط معمول بازار در نوسانات قیمتی که همواره و در طول سال وجود دارد، در برخی بخش‌ها و کالاها شاهد تخلفات و سوء‌استفاده افراد هستیم که قطعاً برخورد لازم با آنها صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: براساس مطالعات بانک مرکزی، مرکز مطالعات مجلس و همچنین مرکز مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی کشور، اصلاح قیمت بنزین حدود ۴ درصد بر تغییر قیمت‌ها تاثیر مستقیم و غیرمستقیم خواهد داشت.

تابش تصریح کرد: روزانه ۱۰۰ قلم کالا به‌صورت مستمر مورد رصد قرار می‌گیرد که تاثیر مستقیمی روی سبد مصرفی مردم دارند. علاوه بر تلاش‌های صورت گرفته برای تامین مناسب کالا در شبکه توزیع کشور، ما طرح تشدید بازرسی را همزمان با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین به اجرا گذاشته‌ایم و در یک هفته گذشته و در مقایسه با هفته ماقبل آن فقط در تعداد بازرسی بیش از ۳۹ درصد افزایش صورت گرفته و همچنین در تعداد پرونده‌های تخلف این رقم بالغ بر ۴۵.۴۶ درصد و همچنین ارزش ریالی پرونده‌ها حدود ۹۴.۴۴ درصد رشد داشته است.

معاون وزیر صمت تاکید کرد: در شرایط حاضر، اولویت ما توزیع به‌هنگام کالاهای مورد نیاز شبکه توزیع و وفور کالا در سطح عرضه است. در حلقه‌های توزیع به‌ویژه از حلقه نخست یعنی مرحله قیمت‌گذاری بخش تولید یا واردات، باید جلوی اجحاف در حق مردم گرفته شود و همچنین حتما با فرصت‌طلبان در سطح بازار برخورد سخت قانونی خواهیم داشت.

بازار عباس تابش وضعیت قیمت‌ها در بازار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر