کد خبر: 835414 A

معاون سازمان راهداری:

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده از اختصاص سهمیه ماهانه ۴۵۰ لیتری تاکسی‌های بین شهری دوگانه سوز و ۷۵۰ لیتری تک سوز تا اول آذر خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مهران قربانی گفت: سهمیه سواری‌های کرایه عمومی بین شهری با پلاک «ع» ماهانه ۷۵۰ لیتر برای ناوگان تک‌سوز و ۴۵۰ لیتر برای ناوگان دوگانه سوز اختصاص یافت.

وی با اعلام این خبر افزود: سهمیه روزهای باقی مانده آبان‌ماه و همچنین آذرماه این ناوگان تا ابتدای آذرماه امسال در کارت سوخت آن‌ها شارژ می‌شود.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای یادآور شد: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در روزهای اخیر موضوع سهمیه سوخت ناوگان سواری عمومی بین شهری را در کمیته بررسی موارد خاص وزارت کشور پیگیری کرد و این مصوبه اخذ شد.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه این سهمیه پایه است، ادامه داد: با توجه به پیمایشی که سواری‌های عمومی بین شهری خواهند داشت متناسب با این پیمایش سهمیه نهایی سوخت این ناوگان در کارت سوخت آن‌ها شارژ می‌شود.

قربانی تأکید کرد: سیاست بر این است که سواری کرایه عمومی بین شهری و وانت‌ها براساس پیمایش واقعی سهمیه نهایی سوخت دریافت کنند.

وی افزود: اگر خودرویی از ناوگان سواری کرایه واقعاً پیمایش داشته باشد و مسافر جابه‌جا کند و نیاز به سوخت بیشتری داشته باشد قطعاً متناسب با این پیمایش سوخت بیشتری هم به آن اختصاص می‌یابد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تصریح کرد: فعلاً این ۷۵۰ لیتر برای سواری‌های کرایه بین شهری تک‌سوز و سهمیه ۴۵۰ لیتر برای ناوگان دوگانه سوز اختصاص می‌یابد و سعی می‌کنیم از ماه آینده با هماهنگی‌های انجمن صنفی مقدمات نصب پیمایش‌سنج‌ها بر روی این ناوگان فراهم شود.

تاکسی جاده حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده سازمان راهداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر