کد خبر: 832632 A

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن گفت: با توجه به اینکه این مناطق جزو سردسیرترین مناطق محسوب می‌شود بلافاصله نسبت به اسکان موقت افراد اقدام کردیم و 10 میلیون تومان وام بلاعوض برای اسکان موقت در اختیار زلزله زدگان قرار می‌گیرد.

مجید جودی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره بررسی آخرین برآورد میزان تخریب واحدهای مسکونی در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی اظهار داشت: طبق بازدیدها و بررسی‌های انجام شده از مناطق زلزله زده در این استان،  80 روستای دو شهر سراب و میانه تحت تاثیر زلزله صبح جمعه گذشته قرار گرفتند.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن در ساعات اولیه هم زمان با امداد و نجات کار آواربرداری را آغاز کرد و ارزیابی از واحدهای مسکونی زلزله زده شروع شد.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن گفت: طبق ارزیابی‌های انجام شده نزدیک به 3000 واحد مسکونی نیاز به احداث مجدد و به 1500 واحد مسکونی هم نیاز به تعمیر دارند و در جمع 4 هزار و 500 واحد مسکونی باید تعمیر و احداث شود.

جودی با اشاره به سردسیری منطقه تاکید کرد: با توجه به اینکه این مناطق جزو سردسیرترین مناطق محسوب می‌شود بلافاصله نسبت به اسکان موقت افراد اقدام کردیم و 10 میلیون تومان وام بلاعوض برای اسکان موقت در اختیار زلزله زدگان قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: افراد می‌توانند از این 10 میلیون تومان وام بلاعوض برای اسکان موقت خود استفاه کنند یا اینکه موافقت کنند بنیاد مسکن برای آنها به طور موقت اتاقک‌های 12 متری احداث کند.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن با تاکید بر اینکه برای اسکان موقت قصد استفاده از کانکس را نداریم، گفت: اتاقک‌های 12 متری بعد از احداث واحدهای مسکونی می‌تواند به عنوان انباری برای زلزله‌زدگان مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با اشاره به میزان تسهیلات قابل ارایه به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی گفت: به واحدهای احداثی 40 میلیون وام ارزان قیمت و 10 میلیون وام بلاعوض،‌ برای تهیه اسباب و اثاثیه 15 میلیون وام ارزان و 5 میلیون وام بلاعوض و برای تعمیر واحدها 15 میلیون وام ارزان و 5 میلیون وام بلاعوض ارایه می شود.

جودی تاکید کرد: ارایه این تسهیلات امروز در هیات دولت برای تصویب مطرح می‌شود.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن گفت: خوشبختانه واحد تعمیری و احداثی در شهرهای میانه و سراب نداریم.

جودی تاکید کرد: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه امکان پیشرفت فیزیکی قابل توجه در 5 ماه آینده برای احداث و تعمیر واحدها وجود ندارد به همین دلیل اسکان موقت را سریع‌تر انجام می‌دهیم.            

زلزله آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر