کد خبر: 832039 A

مدیرعامل ایدرو بیان کرد:

مدیرعامل ایدرو اظهار داشت: : در سال جاری نزدیک به 120 میلیون یورو قرارداد تولید قطعات خودرو با شرکت‌های داخلی منعقد شده و راهبرد ما رسیدن به 10 میلیارد دلار تا پایان سال 1400 است

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل باقر عالی، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به راهبرد وزارت صمت در سال جاری گفت: یکی از محورهای اساسی امسال وزارت صمت رونق تولید است و براساس تاکید رهبر انقلاب برنامه‌های عملیاتی جهت پویایی نهضت داخلی ‌سازی تدوین و اجرا شده است که برگزاری میزهای تخصصی داخلی سازی در صنایع مختلف در راستای همین برنامه بوده است.

مدیرعامل ایدرو افزود: در سال جاری نزدیک به 120 میلیون یورو قرارداد تولید قطعات خودرو با شرکت‌های داخلی منعقد شده و راهبرد ما رسیدن به 10 میلیارد دلار تا پایان سال 1400 است.

وی تصریح کرد: علاوه بر حوزه خودرو، هشت حوزه دیگر نیز در بخش‌های مختلف صنعتی وجود دارد که برای آنها نیز پروژه‌های داخلی سازی طراحی شده است.

عالی با اشاره به زلزله تبریز گفت: قرار بود میز سوم داخلی سازی و اولین میز تخصصی داخلی سازی صنعت مس در نمایشگاه تبریز برگزار شود که به دلیل وقوع زلزله این مراسم به روز دیگری موکول شد.

وی تصریح کرد: ما با تولیدکنندگانی که دارای قابلیت هستند و این تضمین را می‌دهند که می‌توانند نیاز شرکت‌ها را به قطعات وارداتی تامین کنند، قرارداد منعقد خواهیم کرد و به صورت جدی معاونت‌های مربوط به وزارت صمت پیگیر داخلی سازی هستند. با داخلی سازی قطعات در حوزه‌های مختلف به طور حتم شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.

مدیرعامل ایدرو تصریح کرد: شرکت‌های خودروساز برای تمامی قطعه‌سازان فعال در کشور برنامه دارد و به طور حتم امسال در این حوزه وضعیت بهتری نسبت به سال قبل خواهیم داشت.

خودرو دلار رهبر انقلاب زلزله یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر