کد خبر: 829608 A

آذری‌جهرمی مطرح کرد:

وزیر ارتباطات گفت: باید از هنرمندان حمایت کرد تا آن‌ها بتوانند در این دوره تاریخی منشاء اثر باشند.

به گزارش ایلنا، محمدجواد آذری‌جهرمی در مراسم افتتاح نمایشگاه تاریخ ملی استان فارس افزود: فارس امروز محل اثرگذاری است. این استان ظرفیت‌های بالایی دارد و استان فارسی‌ها در هر برهه‌ای منشأ اثر بودند.

وی ادامه داد: این ضرورت احساس می‌شود که ما باید آن چیزی که گذشتگان برای ما به میراث گذاشته‌اند را بزرگ بداریم و اجازه ندهیم این مسائل صرفا در گذشته باقی بماند. آیندگان باید در آینده از ما نیز به نیکی یاد کنند. به نظرم آثار و مفاخری هستند که می‌توانند درخششی این‌چنین ماندگار را برای ایران به یادگار بگذارند.

آذری‌جهرمی اضافه کرد: ما اهل هنر و ادب کم نداریم. هفته گذشته در قطر بودم و دقایقی در بازاری حضور پیدا کردم که تعداد زیادی از تجار آنجا اهل استان فارس بودند. چقدر این مفاخر و تجاری که در حوزه اقتصادی تلاش می‌کنند بزرگ داشته می‌شوند؟ بزرگداشت مفاخر در هر عرصه‌ای مهم است. هر کسی نقطه برتری دارد و می‌توان آن را به‌عنوان نماد مطرح کرد و در سطح جامعه رشد داد تا به‌عنوان اثری ماندگار حفظ شود.

او اضافه کرد: آیا ما امروز میراث‌دار نخبگان و هنرمندان شهر و دیارمان هستیم؟ باید به این مسئله به‌طور جدی فکر کرد. این ظرفیت در کشور ما وجود دارد که هنر را بیش از گذشته گرامی بداریم. من کوچک‌ترین عضو خانواده فارس هستم و بزرگترهایی امروز در جمع ما هستند که ما باید از خیرخواهی‌های آنها استفاده کنیم اما خواستم از این فرصت استفاده کنم و بگویم اگر استاندار تلاش کند گروه‌های مرجعی که به لحاظ تمدنی و نخبگی، منشاء اثر هستند جذب شوند و به شیوه مناسب از آنها حمایت شود، بستری برای ماندگاری هنر و میراث هنرمندان ایجاد خواهد شد. 

تاریخ ملی استان فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر