کد خبر: 829582 A

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بنابر مذاکرات صورت گرفته با وزیر امور اقتصادی و دارایی، هیچ گونه تغییری در مالیات سود سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی صورت نخواهد گرفت.

به گزارش ایلنا و به نقل از بازار سرمایه، شاپور محمدی اظهار داشت: بنابر مذاکرات صورت گرفته با وزیر امور اقتصادی و دارایی، هیچ گونه تغییری در مالیات سود سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی صورت نخواهد گرفت؛ در صورتی هم که مقررات مالیاتی جدیدی وضع شود، بنا به اعلام وزیر، این مالیات باید در راستای حمایت از شرکت‌های بورسی کاهش یابد تا شفافیت مورد تشویق قرار گرفته و تولید و صادرات کشور تقویت شود.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار، همچنین در خصوص شایعاتی مبنی بر وضع مالیات عایدی سرمایه تصریح کرد: همان گونه که در مصاحبه‌های قبلی هم اعلام شده بود، مخالفت سازمان بورس با وضع چنین مالیاتی بر بازار سرمایه به وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام شد و وزیر محترم نیز بر عدم وضع چنین مالیاتی تاکید داشته اند.

 محمدی اطمینان داد: جای هیچ گونه نگرانی در خصوص تغییر مقررات مالیاتی مرتبط با بازار سرمایه نیست و  در صورت تغییر، به گونه‌ای خواهد بود که بازار سرمایه بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرد .

امور اقتصادی و دارایی سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه سود سهام مالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر