کد خبر: 827751 A

عبدالناصر همتی:

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: دغدغه مهم بانک‌مرکزی، تامین نقدینگی مولد واحدهای تولیدی و بسط رونق پایدار و غیرتورمی در کشور است.

به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام نوشت: همانطور که انتظار می‌رفت و براساس گزارش همکارانم در اداره آمارهای اقتصادی، مهرماه نیز نرخ تورم ماهانه کاهنده بود و به ۰.۶ درصد رسید. از اسفند سال ۹۷ که تورم ماهانه به اوج خود یعنی ۵.۴ رسید تا به امروز نرخ رشد ماهانه تورم به‌طور مداوم کاهنده بوده است و نرخ تورم نقطه به نقطه نیز از اردیبهشت‌ماه امسال تا به امروز به‌طور متوسط ماهیانه چهار واحد درصد کاهش داشته که باعث شد نرخ تورم ۱۲ ماهه در مهرماه نزولی شود.

آرامش و ثبات نسبی حاکم بر بازار ارز و روند مثبت و منطقی تامین ارز واردات کشور در سامانه نیما از طرق مختلف و متناسب با موانع تحریمی، روند مثبت رشد غیرنفتی اقتصاد در کنار آمار روز گذشته اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی در مورد تغییر روند و افزایش ۲۲ درصدی معاملات مسکن در تهران که می‌تواند نشانی از شروع روند کشوری آن باشد همگی خبر از برگشت امید به روند اطمینان‌بخش اقتصاد است.

در حال حاضر دغدغه مهم بانک‌ مرکزی تامین نقدینگی مولد واحدهای تولیدی و بسط رونق پایدار و غیرتورمی در کشور است و تلاش می‌کند ضمن احتراز از رشد نامتناسب نقدینگی، برای حفظ روند تولید و تقویت رشد اقتصادی از طریق تامین سرمایه در گردش واحدها و تامین مالی بخش‌های تولیدی پیشتاز اقدامات لازم را انجام دهد.

بانک مرکزی عبدالناصر همتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر