کد خبر: 827057 A

در تازه‌ترین گزارش بانک جهانی درباره بهبود فضای کسب و کار ۲۰۲۰، جایگاه ایران از رتبه ۱۲۸ با یک رتبه بهبود به ۱۲۷ رسیده است.

به گزارش ایلنا، در تازه‌ترین گزارش بانک جهانی درباره بهبود فضای کسب و کار ۲۰۲۰، جایگاه ایران از رتبه ۱۲۸ با یک رتبه بهبود به ۱۲۷ رسیده است.

ایران این رتبه را در میان ۱۹۰ کشور مورد بررسی به دست آورده است و با وجود فشارهای سنگین اقتصادی در یک سال گذشته، توانسته جایگاه خود را ارتقا ببخشد.

از سوی دیگر، امتیاز ایران در گزارش سال ۲۰۲۰ بانک جهانی ۵۸.۵ بوده؛ در حالی که  در سال ۲۰۱۹ رتبه کشور ۵۶.۹۸ بوده که با توجه به این تغییرات می توان نتیجه گرفت که به لحاظ جایگاه ۱ پله صعود و به لحاظ  امتیاز، ۱.۵۲ واحد افزایش یافته است.

ایران درحالی امتیاز ۵۸ را کسب کرده که پایین‌ترین امتیاز این جدول ۲۰ و بالاترین امتیاز آن ۸۶ بوده است.

این ارتقای یک رتبه‌ای ‌ایران در این جدول از این لحاظ قابل بررسی است که روند نزولی ایران در این رده بندی پس از چهار سال متوقف شده است.

برزیل، پاراگوئه و آرژانتین کشورهایی هستند که با اختلاف امتیاز اندک رتبه های بالاتر ایران را به خود اختصاص داده اند. از سوی دیگر، باربادوس، اکوادور و نیجریه هم با اختلاف اندکی در رتبه‌های پایین‌تر از ایران هستند.

در رده بندی جدید بانک مرکزی، بالاترین رتبه در بهبود فضای کسب و کار به نیوزلند، سنگاپور و هنگ کنگ اختصاص یافته و کشورهای سومالی، اریتره و ونزوئلا نیز پایین ترین رتبه ها را به خود اختصاص داده اند.

ایران بانک مرکزی جدول سومالی کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر