کد خبر: 826350 A

مدیرکل دفتر تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه‌ها:

مدیرکل دفتر تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه ها با بیان اینکه «۲۵۰ اکیپ راهداری با استفاده از ماشین‌آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک راهداری در محورهای منتهی به مرزهای شلمچه، مهران، چذابه و خسروی مستقر هستند» افزود: در نقاطی که احتمال گره ترافیکی و تصادف وجود دارد، نیروهای راهداری حضور فعال و موثری خواهند داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای محمد رودباری مدیرکل دفتر تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه ها اظهار داشت: اکیپ های راهداری متشکل از نیروهای پرتلاش راهداری با استفاده از ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری در محورها و  مسیرهای منتهی به مرزهای مورد تردد زائران اباعبدالله (ع) مستقر شده و آماده خدمات رسانی به زائران هستند.
 
وی افزود: ۲۵۰ اکیپ راهداری با استفاده از ماشین‌آلات سنگین نظیر لودر، گریدر، کامیون و ماشین آلات نیمه سنگین و سبک راهداری مجهزبه چراغ گردان با آرم سازمان در محورهای منتهی به مرزهای شلمچه، مهران و چذابه و خسروی مستقر هستند  و همچنین در نقاطی از راه ها که احتمال گره ترافیکی و تصادف وجود دارد، نیروهای راهداری حضور فعال و موثری خواهند داشت.
 
وی با اشاره به این که در این ایام ۳۲ اکیپ راهداری در محل راهدارخانه ها مستقر هستند خاطر نشان کرد: اربعین سال جاری علاوه بر آماده باش و تجهیز امکانات حوزه راهداری از استانهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان همچنین از ۱۴ استان معین نیز امکانات و نیروی راهداری با آماده باش کامل برای محورهای منتهی به  مرزهای خسروی، چذابه، مهران و شلمچه اعزام شدند.
 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: امسال برای اولین بار ۴۷ اکیپ راهداری  به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی به خدمات رسانی به زائران پرداخته و مسیر تردد را بر عاشقان اباعبدالله (ع) هموار و امن می سازند، این در حالی است که  ۱۷۲ اکیپ راهداری نیز به صورت ۱۲ ساعته اماده خدمات رسانی هستند.
 
رودباری اظهار داشت: ۲۰ دستگاه جرثقیل نیز در نقاط شناسایی شده محورهای مورد تردد زائران و مسیرهای منتهی به مرزها  که دارای احتمال گره ترافیکی و تصادف در روزهای اوج تردد می باشند، مستقر شده است.
 
وی گفت: محلهای استقرار اکیپ های راهداری و راهدارخانه های طول مسیرها برای خدمات رسانی به زائران آشکارسازی شده است و طی بازدیدهای  مستمر سرپرست های تعیین شده برای گشت ها در هر استان و هچنین سیستم در ستاد مرکزی نظارت به نحوه خدمات رسانی و انجام گشت های ضروری و مستمر راهداری انجام می شود.
 
گفتنی است، ۲۰ نفر نیروی متخصص در حوزه راهداری برای خدمات رسانی به پایانه برکت اعزام شده اند.
 

اربعین حسینی (ع)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر