کد خبر: 825822 A

یکم آبان‌ماه؛

فردا سهام یک شرکت سرمایه‌گذاری در بازار فرابورس به عرضه می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین در نشست خبری یک دیدار یک عرضه، از عرضه 25 درصد سهام این شرکت در فرابورس در روز آینده، یکم آبان ماه، خبر داد.

قائم مقام مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با بیان اینکه وظیفه خود می‌دانیم اطلاع‌رسانی صحیحی درباره آخرین وضعیت شرکت وابسته به این سازمان اقتصادی داشته باشیم، گفت: فردا عرضه سهام شرکت آوانوین را در فرابورس خواهیم داشت و دیگر شرکت‌های تابعه سازمان اقتصادی کوثر هم تا یک ماه آینده عرضه سهام خواهند داشت.

علیرضا قدرتی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین با بیان اینکه به غیر از عرضه 25 درصدی سهام در روز آینده، عرضه دیگری نخواهیم داشت، گفت: این شرکت در سال 83 تاسیس شد و در سال 97 به عنوان نهاد مالی در بورس پذیرفته شد.

وی اظهار داشت: فردا 150 میلیون سهم یعنی 25 درصد سهام این شرکت در فرابورس عرضه می‌شود.

قدرتی با بیان اینکه 7 میلیارد تومان سهام غیربورسی داریم، اظهار داشت: عمده صنایع حاضر در شرکت‌های این سازمان مربوط به فلزات اساسی، پتروشیمی و مخابرات هستند.

وی با اشاره به سود شرکت در سال مالی منتهی به 31/6/97 گفت: در این مدت سود 14 میلیارد تومانی داشتیم و در 6 ماه اول امسال هم سود شرکت 10 میلیارد تومان بوده است.

قدرتی با بیان اینکه بازده این شرکت رشد 64 درصدی داشته، ادامه داد: طبق تراز این شرکت در تاریخ 31/6/97 جمع دارایی‌های کشور 82 میلیارد تومان بود که 75 میلیارد تومان آن دارایی‌های جاری است و نسبت به دارایی‌های مولد در این شرکت به کل دارایی ‌ها است.

قدرت ادامه داد: در 6 ماه اول امسال 16 تومان EPS هر سهم بوده و نسبت هزینه‌های عمومی در این شرکت نسبت به سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری بسیار پایین است چراکه ما به دنبال بهره‌وری و دارایی برای سهامداران هستیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ارتباط این شرکت با شرکت برکت در بورس اظهار داشت: مقایسه آوانوین با برکت را جفا به خودمان می‌دانیم و از نظر سازمانی هیچ ارتباطی بین آوانوین و برکت وجود ندارد.

قدرتی تصریح کرد: سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید ایثارگران است و ممکن است که تشابه اسمی با سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری داشته باشد اما به طور کامل مستقل از آن شرکت‌ها فعالیت می‌کنیم.

قدرتی با اشاره به نوسانات بازار سرمایه و احتمال ریزش دوباره شاخص اظهار داشت: با وجود این ریزش‌ها NAV شرکت آوانوین نسبت به سال گذشته تنها افت 2 درصدی داشته و جای نگرانی برای سهامداران نیست.

سیاست بانک مرکز و دولت حمایت از بورس است و در این راستا مدیریت خوبی در راستای کنترل نرخ ارزش و سود سپرده انجام شده است.

وی تاکید کرد: موثرترین راهکار برای مهار نقدینگی برای پول‌های سرگردان به سمت بازار سرمایه خواهد بود.

دولت سرمایه سرمایه گذاری سهام سود سپرده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر