کد خبر: 824532 A

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با ایلنا:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات بانکی با تغییر مدیر حل نمی شود و تغییر مدیران بانکی تاثیری بر اصلاح نطام اقتصادی ندارد.

احمد انارکی محمدی، نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به اینکه انتخاب یک مدیر به عنوان مدیر بانکی بر اساس چارچوب و سیستم انجام شده و با ارزیابی عملکرد افراد یک مدیر بانک تعیین می‌شود، تاکید کرد: اگر بخواهیم در عرصه اصلاح نظام بانکی حرکت کنیم، باید ساختار آن را مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان این که ساختار اداره بانک‌ها  از سال 63 تا امروز به صورت آزمایشی انجام می‌شود، افزود: مشکلات و معضلاتی در قانون داریم بنابراین هر شخص دیگری به عنوان مدیر بانک معرفی شود در همان قالب قانون موجود حرکت می‌کند.

محمدی با اشاره به اینکه در قانون جدید بانکداری معضلات امروز بانک‌ها را بررسی کرده و اصلاح انجام شده است، گفت: اگر این قوانین تصویب شود، طبیعتا یک قانون جامع و آیین نامه‌ای نوشته شده و توسط مدیران اجرا خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: بنابراین نیازی به تغییر مدیران عامل بانک‌ها نیست و تنها در مواردی مانند وقوع تخلف و یا بازنشستگی باید به فکر تغییر مدیران بانکی باشیم زیرا در صورتی که همین قوانین اجرا شود، تغییر مدیران چیزی را عوض نمی‌کند.

بازنشستگی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مشکلات نماینده مردم بانک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر