کد خبر: 823776 A

رحمانی در حاشیه جلسه هیات دولت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فرایند خارج کردن از روند تولید خودروهایی که اعلام شده، در پایان سال جاری پایان خواهد یافت و در حال جایگزینی خودروهای دیگری با خودروهایی هستیم که تولیدشان متوقف می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، رضا رحمانی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به خبرنگاران در مورد خروج برخی خودروها از چرخه تولید، گفت: در برخی خودروهای پرتیراژ به‌خصوص در خانواده پراید و پژو خروج از روند تولید خواهیم داشت.

وی افزود: فرایند خارج کردن از روند تولید خودروهایی که اعلام شده، در پایان سال جاری پایان خواهد یافت و در حال جایگزینی خودروهای دیگری با خودروهایی هستیم که تولیدشان متوقف می‌شود. همچنین خودروسازها تعهدات خود را به‌زودی انجام خواهند داد.

وزیر صمت در پاسخ به سوالی درباره تفاوت قیمت میان تولید پراید و قیمت فروش آن نیز، اظهار داشت: این سخنان که قیمت تولید پراید از قیمت فروش آن پایین‌تر است کاملا دروغ است.

رحمانی در مورد رد طرح تشکیل وزارت بازرگانی از سوی شورای نگهبان گفت: ما تابع قانون بوده و نظر شورای نگهبان را می‌پذیریم.

وی در مورد بهبود فضای کار در کشور نیز افزود: در این حوزه برخی اقدامات باید در حیطه داخلی وزارتخانه صورت می‌پذیرفت که آنها به‌خوبی انجام شده، به‌طوری که در حال حاضر از ۸۷ مجوز بهره‌برداری به ۴۶ مجوز رسیدیم که موجب تسهیل کارها شده است. سامانه‌ها نیز کامل‌تر شده است و این اقدامات در حیطه خود وزارت موثر بوده است.

وزیر صنعت،معدن و تجارت درباره اقدامات فراوزارتخانه‌ای در این حیطه نیز گفت: ما به عنوان متولی حوزه کسب و کار از دستگاه‌های دیگر مطالبات و پیگیری‌های لازم را داریم چرا که مسئول مستقیم این حوزه، مرکز ملی فضای کسب و کار است که در وزارت اقتصاد قرار دارد. ما ارتباطات خوبی با این مرکز داشته و در گزارش این نهاد به‌عنوان وزارتخانه نمونه در بهبود فضای کسب و کار شناخته شده‌ایم.

رضا رحمانی‌ وزیر صنعت ، معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر