کد خبر: 822448 A

رییس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور گفت: افزایش قیمت‌ها از سوی رانندگان و خودروهای ایرانی اعمال نشده است و متاسفانه برخی از عراقی‌ها، از شرایط ایجاد شده و افزایش تقاضا برای اتوبوس سوء استفاده کرده‌اند.

احمدرضا عامری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره افزایش نرخ قابل توجه قیمت بلیت اتوبوس تا سقف یک میلیون تومان به نجف در خاک عراق، اظهار داشت: هر چند که پیش‌بینی می‌شد امسال زائران اربعین حسینی نسبت به سال گذشته افزایش یابد اما میزان افزایش زائران فراتر از پیش‌بینی‌ها بود به همین دلیل تقاضا بسیار بیش از عرضه بود.

وی ادامه داد: موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد اما این افزایش قیمت‌ها از سوی رانندگان و خودروهای ایرانی اعمال نشده است و متاسفانه برخی از عراقی‌ها از شرایط ایجاد شده و افزایش تقاضا برای اتوبوس سوء استفاده کرده‌اند.

رییس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور تاکید کرد: البته بخشی از این افزایش قیمت‌ها به اختلاف نرخ دینار و ریال برمی‌گردد.

عامری با بیان اینکه خدمات کمتر نشده بلکه جمعیت زائران حسینی نسبت سال گذشته افزایش یافته است، گفت:‌ اگر سازمان راهداری درخواست اعزام اتوبوس به خاک عراق برای افزایش عرضه بلیت را داشته باشد سریعا نسبت به اعزام اتوبوس اقدام خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: البته اعزام اتوبوس تابع مقررات ویژه‌ای از جمله شرط سن ناوگان و انجام فرایند کاپوتاژ است. اعزام اتوبوس به خاک عراق نیاز به مجوزهای خاص دارد و باید آیین نامه‌های مربوط به آن رعایت شود.

رییس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور ادامه داد: البته ناوگان ایرانی برای جابه‌جایی زائران تا نجف در اختیار مردم قرار دارد و این امکان برای زائران وجود داشت که با ناوگان کشورمان از خاک کشور تا نجف جابه‌جا شوند.    ‌    

بلیت اتوبوس زائران اربعین حسینی احمدرضا عامری بلیت اتوبوس نجف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر