کد خبر: 821181 A

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران مطرح کرد:

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران اظهار داشت: طبق سیاستگذاری‌ها باید طی دو سال آینده در راستای خود کفایی داخلی 10 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی در داخل کشور تولید شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، بهمن حسین‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت صنعت در اقتصاد کشور گفت: ما اگر می‌خواهیم شغل ایجاد کنیم و در تولید و رفع نیازهای کشور به سایر کشورها وابستگی نداشته باشیم باید صنعت را جدی بگیریم. اکنون 85 هزار واحد صنعتی در کشور فعال است که بخش عمده‌ای از آن شامل صنایع کوچک و متوسط می‌شود که مالکیت آن متعلق به بخش خصوصی است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه می‌تواند در ارائه و عرضه طرح‌های نوین صنعتی بسیار کمک کند. صنعتگران کشور با حضور در چنین نمایشگاه‌هایی می‌توانند داشته‌های خود را به اشتراک بگذارند به عدم وابستگی کشور به خارج کمک بسزایی کنند. با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، سیاست وزارت صمت بر این است که از تولیدات صادراتگرا حمایت ویژه‌ای داشته باشد.

معاون وزیر صمت با اشاره به دستور رهبر انقلاب و رئیس جمهور بر حفظ اشتغال و رونق تولید گفت: ما اگر می‌خواهیم به اهداف تعیین‌شده مقامات عالی نظام دست پیدا کنیم باید برروی بازارهای صادراتی تمرکز ویژه‌ای داشته باشیم. ما امروز نمی‌توانیم فقط برروی بازار عراق و یا افغانستان حساب کنیم بلکه باید با تنوع‌ بخشیدن به بازارهای هدف علاوه بر حمایت از تولید از ضربه‌پذیری اقتصاد کشور جلوگیری کنیم.

حسین‌زاده با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای حمایت از تولید گفت: در محورهای تعریف شده از سوی وزیر صمت تمرکز بر 15 کشور همسایه از اولویت بسزایی برخوردار است. همچنین طبق سیاستگذاری‌ها باید طی دو سال آینده در راستای خود کفایی داخلی 10 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی در داخل کشور تولید شود. بر همین اساس ما از هم‌ اکنون به دنبال واردات دانش فنی و تکنولوژی این کالاها هستیم.

وی افزود: در سال 57 نزدیک 1500 واحد صنعتی در کشور وجود داشت که اکنون این عدد به 85 هزار واحد در کشور رسیده است و این نشان از پیشرفت‌های تولیدی و صنعتی و تجاری کشورمان در 40 سال اخیر دارد.

ایران تجارت حمایت از تولید خودرو دلار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر