کد خبر: 820238 A

نایب رئیس مجلس:

نائب رئیس مجلس اظهار داشت: قوه قضاییه مملو از شاکیانی است که معلوم نیست پرونده آنها چگونه قضاوت خواهد شد. اگر یک استاندارد و دستورالعمل مشخص وجود داشت هیچگاه برای یک مورد 10 حکم مختلف صادر نمی‌شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در همایش روز ملی استاندارد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای هر اقدامی نیاز به دستورالعمل است، گفت: عمده مشکلات کشور نداشتن دستورالعمل برای اقداماتی است که باید شکل بگیرد. ما اگر در قانون‌گذاری و یا تولید کالا دستورالعمل مشخصی داشته باشیم به طور حتم خدمات بهتری به مردم ارائه خواهیم کرد. از طرف دیگر این دستورالعمل‌ها باید به گونه‌ای نوشته شود که باعث بروز فساد نگردد.

پزشکیان ادامه داد: مشکلاتی که امروز در کشور داریم ناشی از دو موضوع است؛ یکی انتخاب ما و دیگری عدم شفافیت در دستورالعمل‌های اجرایی است. در دنیای امروز برای هر حرکتی یک دستورالعمل و استاندارد مشخصی وجود دارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: در دنیای امروز فردی برنده است که قیمت و کیفیت مناسبی برای کالای خود ارائه کند که این امر در نهایت با یک استاندارد و دستورالعمل مشخص حاصل خواهد شد.

وی افزود: سازمان استاندارد متولی نوشتن این دستورالعمل‌ها است. قوانینی که این سازمان تبیین می‌کند باید براساس رضایت اکثریت جامعه قرار گیرد.

وی با اشاره به تعدد پرونده‌ها در محاکم قضایی گفت: قوه قضاییه مملو از شاکیانی است که معلوم نیست پرونده آنها چگونه قضاوت خواهد شد. اگر یک استاندارد و دستورالعمل مشخص وجود داشت هیچگاه برای یک مورد 10 حکم مختلف صادر نمی‌شد.

وی در پایان افزود: این مسائل در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، تولیدی، عرضه و تقاضا شمولیت دارد و اگر یک چارچوب مشخصی وجود داشته باشد کسی نمی‌تواند تخلف کند.

استاندارد رئیس مجلس قوه قضاییه مشکلات نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر