کد خبر: 818784 A

دپارتمان تحقیقات و توسعه بازار گروه صنعتی سدید به ایلنا خبر داد؛

کارخانه‌ای کوچکتر از لوله سازی ماهشهر ایران در کشور امارات با سرمایه گذاری ۲۹۹ میلیون دلاری احداث می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های صناعات امارات متحده عربی، JFE و Marubeni-Itochu ژاپن با سرمایه گذاری ۲۹۹ میلیون دلاری کارخانه لوله قطور فولادی درز جوش مستقیم(LSAW)  به نام الغربیا احداث می کند که از این میزان سرمایه گذاری ۱۸۵ میلیون دلار طی یک وام بانکی توسط بانک‌های امارات و ژاپن پرداخت می‌شود.

بر اساس این گزارش:‌ این واحد تولیدی که در منطقه صنعتی خلیفه (Kizad)  ابوظبی احداث می‌شود و ظرفیتی در حدود ۲۴۰ هزار تن در سال دارد.

 ماشین آلات و تجهیزات این کارخانه نیز مانند شرکت لوله سازی ماهشهر سدید توسط شرکت SMS MEER  آلمان تامین شده است. این در حالی است که ظرفیت تولید کارخانه لوله سازی ماهشهر سدید در کشور ایران  ۳۵۰ هزار تن است.

photo_2019-10-05_14-21-47

تکنولوژی ساخت JCO و تا قطر۵۶ اینچ برای ساخت انواع  لوله فولادی ترش و شیرین  با ورق‌های تا ضخامت ۳۲ میلی متر به راحتی در لوله سازی ماهشهر تولید می‌شود. همچنین  وجود زیرساخت‌های مناسب حمل و نقل جاده‌‍ای و کشتیرانی و حتی وجود خط ریلی راه آهن داخل کارخانه ماهشهر و موقعیت استثنایی شرکت لوله سازی ماهشهر(نزدیکی با بندر امام و خلیج فارس و استان بصره عراق) از مزایای رقابتی این واحد تولیدی در منطقه بشمار می‌رود.

تولید ورق‌های عریض فولادی در شرکت فولاد اکسین اهواز به عنوان مواد اولیه لوله سازی ماهشهر و در نزدیکی آن و وجود کارخانه پوشش لوله ماهشهر در مجاورت آن به عنوان مکمل زنجیره ارزش، مزیت  لوله سازی ماهشهر را دوچندان می کند.

لازم ذکر است: در برنامه همه کشورهای منطقه ساخت ده‌ها هزار  کیلومتر خطوط لوله فولادی نفت و گاز ۳۲ تا ۵۶ اینچ در ۵ سال آینده گنجانده شده است .

بر اساس این گزارش: هولدینگ گروه صنعتی سدید با در اختیار داشتن دو شرکت لوله سازی ماهشهر و‌لوله و تجهیزات سدید، تولید کننده لوله های فولادی خطوط انتقال نفت، گاز و آب از قطر ۲۴ الی ۱۲۰ اینچ است.

لوله امارت سدید کارخانه ماهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر