کد خبر: 816865 A

پورمحمدی مطرح کرد:

معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه بودجه سال آینده متفاوت از سال‌های قبل برنامه ریزی شده، گفت: در بودجه سال آینده، کارشناسان سازمان برنامه و بودجه هزینه زاید و غیر ضروری را حذف می‌کنند.

به گزارش ایلنا، حمید پورمحمدی در دهمین جلسه ستاد بودجه افزود: بنا به چند ضرورت بودجه سال آینده متفاوت پیش‌بینی شده که نخستین و مهمترین آن تاکید رهبر انقلاب مبنی بر اجرای اصلاحات ساختاری در بودجه است.

وی اضافه کرد: ضرورت دوم اینکه  از طرف بیگانگان تحریم‌هایی وضع شده و  باید انعطاف لازم را در برابر تحریم‌ها داشته باشیم و به همین دلیل شیوه کار خود را تغییر دادیم  و روش مناسبی اتخاذ شد تا کشور در مقابل تکانه‌های مختلف مانند کاهش قیمت نفت، بتواند تاب آوری داشته و اقتصاد خود را جلو ببرد.

معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: کنار ده‌ها نشست و کمیته تخصصی که در ستاد بودجه تشکیل شده، رئیس‌جمهور دیروز بخشنامه بودجه سال ۹۹ را ابلاغ کرد و رویکردهای نوین بر پایه اصلاحات ساختاری در آن دیده شد. یکی از رویدادها این است که هزینه‌های جاری کشور ارتباطش با نفت قطع شود و رویکرد دیگر اینکه سعی شد بودجه را جای آن‌که دستگاه محور باشد، برنامه‌محور کنیم.

پورمحمدی ضمن تشریح تغییرات در بودجه با بیان اینکه تا به امروز موافقت‌نامه‌ها را در طول سال مبادله می‌کردیم و برخی از آنها تا پایان سال ادامه داشت، گفت: براساس بودجه سال آینده مبادله موافقت‌نامه را از یکسال قبل در لایحه بودجه قرار دادیم. طبق ضرورت چهارم در بودجه سال آینده کمیته بازبینی هزینه‌ها تشکیل شده و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه هزینه زاید و غیر ضروری را حذف می‌کنند و در همین ارتباط دستگاه‌ها و فعالیت‌هایی را که قابل ادغام و حذف، اجرایی می‌شود و یا قابل برو‌ سپاری و جلب مشارکت بخش خصوصی باشند، به کار گرفته می شوند.

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: طبق ضرورت پنجم تقویت نظام تصمیم‌گیری در سطح استان‌ها در بودجه سال آینده دیده شده و بسیاری از طرح‌های ملی استانی به استان‌ها واگذار می‌شود تا بتوانند به راحتی تصمیم گیری کنند. براساس ضرورت ششم بودجه سال آینده، منابع مالی کشور صرف بهترین موقعیت‌ها می‌شود تا بدانیم هر تصمیم چقدر بار مالی دارد و در صورت خوب بودن تایید می‌شود در غیر این صورت کنار گذاشته می‌شود.

سازمان برنامه و بودجه بودجه 99
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر