کد خبر: 813026 A

عضو اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: مقامات آمریکا بر خلاف اظهارات قبلی خود که اعلام کردند ایران از تحریم غذا و دارو معاف است با این تحریم جدید خلاف این امر را ثابت کردند زیرا تمام مبادلات کشور برای تامین اقلام اساسی و دارو از طریق بانک مرکزی صورت می‌گیرد.

علی رضا کلاهی صمدی، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص تحریم دوم بانک مرکزی گفت: ما منتظر هستیم تا جزئیات بیشتری از این تحریم منتشر شود اما به نظر می‌رسد تفاوتی که این تحریم با تحریم قبلی دارد این است که بانک مرکزی در لیست SDGT یا تحریم ثانویه قرار می‌گیرد که در رابطه با تروریسم است و افراد و نهادها یا سازمان‌هایی که در این لیست قرار می‌گیرند بنا به اعتقاد تحریم کنندگان به طور مستقیم با تروریسم در ارتباط هستند!

وی افزود: جرایم و مجازات‌ افرادی که با این لیست کار می‌کنند به مراتب سنگین‌تر است، به طوری که شاید اینطور بتوان گفت که هیچ بانک یا موسسه مالی حاضر نیست با افراد یا نهادهای حاضر در این لیست کار کند و حتی شرکت‌های چینی که هیچ ارتباطی با بازار آمریکا ندارند حاضر به انجام این ریسک نیستند و به نوعی یک تحریم مضاعف محسوب می‌شود.

وی در خصوص اهداف آمریکا از این تحریم گفت: مقامات آمریکا بر خلاف اظهارات قبلی خود که اعلام کردند ایران از تحریم غذا و دارو معاف است با این تحریم جدید خلاف این امر را ثابت کردند زیرا تمام مبادلات کشور برای تامین اقلام اساسی و دارو از طریق بانک مرکزی صورت می‌گیرد و حالا با این تحریم به نوعی می‌خواهند در روند واردات و تامین این اقلام اخلال به وجود آورند که این کاملا در تضاد با ژست بشر دوستانه آمریکا است. اکنون دنیا متوجه این موضوع شده که ترامپ و سردمداران کاخ سفید هیچ ارزشی برای مردم ایران و حقوق بشر قائل نیستند.

ایران بانک مرکزی دارو واردات اقلام اساسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر