کد خبر: 812683 A

معاون وزیر ارتباطات؛

معاون وزیر ارتباطات در توئیتی اعلام کرد: در 48 ساعت اخیر رویداد غیر منتظره‌ای که نشانگر یک حمله سایبری باشد در سیر دِژفا دیده نشده است.

به گزارش ایلنا، صبح امروز  یک منبع خارجی در یک خبر فوری از حمله سایبری به ‌تاسیسات نفتی ایران، مراکز نظامی و ادرات دولتی اطلاع داد، در این خبر آمده بود گزارش‌ها از یک حمله سایبری در چند ساعت گذشته به مراکز دولتی و نظامی ایران و اختلالات اینترنتی حکایت دارند. در زمینه این خبر تصویر نمودار ‌اختلال در اینترنت ایران، که حملات سایبری به تاسیسات نفتی را تایید می‌کرد آورده شده بود.

این در حالی است که امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران دقایقی قبل در توئیتی با رد این اخبار نوشت: در 48 ساعت اخیر رویداد غیر منتظره‌ای که نشانگر یک حمله سایبری باشد در سیر دِژفا دیده نشده است.

وی در ادامه توئیت نوشت: گزاره " جنگی نخواهد شد" شامل حوزه سایبری نیز خواهد بود؛ هر چند آمادگی‌های کافی برای مقابله هم داریم. دژفا نشانه مهمی از رشد شبکه ملی اطلاعات است.

به گزارش ایلنا: در روز جهانی ارتباطات سال جاری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سامانه‌های دژفا(شامل ۱۰ سامانه مجزا و وابسته به‌هم) رونمایی کرد. سامانه‌هایی که مانند دژی محکم کشور را از حملات سایبری تا حدود بسیار زیادی محافظت می‌کند. این سامانه‌ها با هدایت و فرماندهی مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد‌های رایانه‌ای) بومی‌سازی و راه‌اندازی شده است.

پتروشیمی رشد نفت و گاز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز جهانی ارتباطات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر