کد خبر: 811600 A

مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان اظهار داشت: به هر حال این دولت سه کشور هستند که قصد راه‌اندازی یک شبه شرکت تجاری را دارند. به همین دلیل موارد زیادی با حساسیت بالا باید در نظر گرفته شود و از این رو اینستکس به زمان احتیاج دارد. مطمئنا با ارتباط بیشتر رئیس جدید اینستکس با ایران این زمان کوتاه‌تر هم خواهد شد.

میشائل بوک، رئیس ساز و کار ویژه مالی اروپا با ایران ابتدای این هفته وارد تهران شد و در اولین ملاقاتش با مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان گفت‌وگو کرد.

داگمار فن بن‌اشتاین، مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان در گفت‌وگو با ایلنا درباره ملاقاتش با رئیس جدید اینستکس گفت: ملاقات خوب و سازنده‌ای بود. حضور آقای بوک در ایران حرکت جدی اروپا برای راه‌اندازی اینستکس را نشان می‌دهد. در این جلسه ما درباره نیازها و مشکلات شرکت‌های عضو اتاق ایران و آلمان صحبت کردیم.

وی ادامه داد: برای آقای بوک شنیدن صدای بخش خصوصی در ایران بسیار مهم بود. به هر حال آقای بوک به تازگی به ریاست این ساز و کار منصوب شده و نیاز به اطلاعات بیشتری دارد که با ارتباط بیشتر با ایران این اطلاعات را به دست می‌آورد.

مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان تاکید کرد: بوک نسبت به آینده خوشبین بود و حضورش در اتاق ایران و آلمان مثبت بود.

فن بن‌اشتاین درباره وضعیت اینستکس هم گفت: به هر حال این دولت سه کشور (آلمان، بریتانیا و فرانسه) هستند که قصد راه‌اندازی یک شبه شرکت تجاری را دارند. به همین دلیل موارد زیادی با حساسیت بالا باید در نظر گرفته شود و از این رو اینستکس به زمان احتیاج دارد. مطمئنا با ارتباط بیشتر رئیس جدید اینستکس با ایران این زمان کوتاه‌تر هم خواهد شد.

گفتنی است، بیش از 2400 شرکت خصوصی عضو اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان هستند و همچنین تجارت ایران و آلمان در دو ماه ژوئن و ژوئیه روند افزایشی به خود گرفته است.

اینستکس اتاق ایران و آلمان میشائل بوک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر