کد خبر: 811227 A

رضا رحمانی:

وزیر صمت با اشاره به اینکه شرایط کشور با توجه به رونق تولید و تحریم‌های بین‌المللی عوض شده، گفت: ما دنبال تسهیل‌گری در امور تولیدکنندگان، تجار و معدن‌کاران هستیم.

به گزارش ایلنا، رضا رحمانی در هشتاد و هشتمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با بیان این مطلب گفت: فضای کشور و نظام این است که برای تولید تسهیلات ایجاد کند و اگر در این شرایط مانعی را بر سر راه تولید ایجاد شده باشد باید آن را حل کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست که به بررسی و اتخاذ تصمیم درباره ارائه گواهی موضوع تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم برای تمدید ضمانت نامه بانک مرکزی می پرداخت، با اشاره به فعالیت های سازمان مالیاتی گفت: سازمان مالیاتی با توجه به قوانین و مقررات بسیار محکم خود، تا این لحظه همراه تولید و صنعت بوده اما انتظار حمایت بیشتر از این را داریم.

او با اشاره به برنامه‌های وزارت صنعت گفت: نخستین برنامه ما حفظ وضع موجود تولید است واز این رو در جلسات مختلف اگر تصمیمی برای تولید اتخاذ می شود باید به سرعت اجرایی شود.

رحمانی گفت: آرامشی که امروز در کشور شاهد آن هستیم ابتدا مدیون خون شهدا و سپس جانفشانی هایی است که تولید کنندگان انجام می دهند که بعد از تحریم‌های بین‌المللی از پا ننشسته‌اند و ما باید در این شرایط وضع امور را برای فعالیت مساعدتر کنیم.

او در پایان صحبت‌هایش بر نگاه تسهیل‌گرانه مثبت بر امور تاکید کرد.

هشتاد و هشتمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید امروز به ریاست وزیر صنعت و با حضور نمایندگان مختلف از سازمان امور مالیاتی، بانک مرکزی، دفتر حقوقی ریاست جمهوری، نمایندگان بانک های عامل و اعضای ستاد تسهیل برگزار شد و به بررسی ارائه گواهینامه های قانون مالیات های مستقیم برای تمدید ضمانت نامه پرداخته شد که با تایید تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم برای تمدید ضمانتنامه‌ها اصلاح شد.

رضا رحمانی‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر