کد خبر: 811159 A

استفاده از اپلیکیشن داخلی برای کاهش تصادفات جاده‌ای فراهم شد.

به گزارش ایلنا، حسام میرآرمندهی در جمع خبرنگاران از فعالیت اپلیکشن داخلی برای مسیریابی و کاهش ترافیک درون شهری و برون شهری خبر داد و گفت: با همکاری سازمان راهداری و پلیس راهور اپلیکیشنی طراحی و فعال شده که در مسیر برون شهری پیش از ورود به محدوده نقطه حادثه خیز به راننده هشدار می‌دهد.

وی با بیان اینکه اپلیکیشن داخلی به صورت جمع سپاری اطلاعاتی را به کاربر می‌دهد، ادامه داد: افراد می‌توانند اطلاعات مسیر را در این اپلیکیشن به اشتراک بگذارند تا سایر کاربران هم در جریان وضعیت جوی،‌ ترافیکی، انسداد مسیرها و... قرار بگیرند.

مدیر پلتفرم حمل و نقل با اشاره مزیت های اپلیکیشن تولید داخل در کنترل ترافیک برون و درون شهر و همکاری آن با سامانه 141 ادامه داد: با استفاده از 1400 دستگاه دوربین جاده ای اطلاعاتی از آخرین وضعیت مسیر مورد نظر در اختیار کاربران قرار می گیرد و برای ارایه این اطلاعات از دیتاهای سازمان راهداری و پلیس راهور استفاده می‌شود.

میرآرمندهی تاکید کرد: از این طریق می توان تصادفات جاده ای و تلفات ناشی از این سوانح را کاهش داد.  

وی با بیان اینکه استفاده از تصاویر ماهواره‌ای برای افزایش کیفیت ارایه اطلاعات از طریق اپلیکیشن‌های مسیریاب ضروری است، ادامه داد: از این طریق می‌توان  اطلاعات دقیق تری را در اختیار مخاطبان قرار داد و آخرین اطلاعات برای استفاده از حمل و نقل عمومی قابل ارایه است.      

کنترل ترافیک مسیریاب داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر