کد خبر: 810251 A

وزیر نیرو خبر داد:

وزیر نیرو گفت: ظرف دو ماه آینده عملیات اجرایی نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک استان هرمزگان با استفاده از وام 1.2 میلیارد یورویی دولت روسیه آغاز خواهد شد.

به‌گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رضا اردکانیان در حاشیه دیدار با سرگی استورچاک، معاون وزیر دارایی فدراسیون روسیه، که برای امضای پروتکل تمدید وام دولتی روسیه جهت احداث نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک انجام شد، با اشاره‌ به پروژه ساخت نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک استان هرمزگان با استفاده از وام 1.2 میلیارد یورویی دولت روسیه، گفت: این وام به دلیل طولانی شدن تشریفات عملیاتی آن نیازمند یک الحاقیه برای تمدید مدت قرارداد بوده که امروز بین وزارت دارایی روسیه و وزارت اقتصاد و امور دارایی ایران به امضا رسید.

وی تاکید کرد: بر اساس توافق امروز انتظار می‌رود ظرف دو ماه آینده تجهیز کارگاه نیروگاه سیریک شروع شده و این پروژه مسیر اجرایی خود را طی کند.

وزیر نیرو با بیان اینکه پیش از این قرارداد تجاری توسعه یکی از نیروگاه‌های برق‌آبی ایران به همراه بازتوانی یکی از نیروگاهی حرارتی کشورمان با طرف روس به امضا رسیده بود، افزود: بر اساس اعلام امروز مسئولان وزارت دارایی روسیه هیچگونه مشکلی برای تامین 650 تا 700 میلیون یورو منابع این طرح‌ها به صورت وام وجود ندارد.

وی همچنین گفت: پروژه برقی‌‌سازی راه‌آهن گرمسار- اینچه‌برون نیز با استفاده از وام دولت روسیه اجرایی خواهد شد که بر اساس نشست امروز مسئولان وزارت راه و شهرسازی ایران و وزارت دارایی روسیه امیدواریم این پروژه امسال اجرایی شود.

اقتصاد برق دولت روسیه هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر