کد خبر: 809737 A

توضیح مدیر عامل نفت‌وگاز پارس درباره مناقصه اجاره یک سکوی مسکونی

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: وقتی از یک مناقصه عمومی اختلاس دربیاید شاهکار است، مناقصه این پروژه سال 94، 96 و 98 تکرار شده هر بار به جایی رسیدیم که نتیجه بگیریم برخی اختلال بوجود آورده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمد مشکین فام در حاشیه مراسم امضای قرارداد توسعه میدان گازی بلال در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس در مورد مناقصه اجاره بارج مسکونی برای پارس جنوبی، اظهار داشت: من تعجب می‌کنم که چگونه این نماینده این بحث را مطرح کرده در حالی که خودش هم اعلام کرده موضوع هنوز برایش محرز نشده است. ما توقع داشتیم اگر ابهامی وجود داشت با ما مکاتبه می‌کردند و یا شفاها با بنده یا واحدهای نظارتی تماس می‌گرفتند، همه چیز رصد می‌شود.

وی افزود: ما در شرکت دولتی ارکان مختلف مثل کمیسیون مناقصات، کمیسیون فنی و بازرگانی داریم که مسئول رسیدگی به این امورات هستند و  مناقصه برگزار می‌کنند اینکه برخی مدیرعامل را در سیبل گذاشته و حمله می‌کنند قطعا اغراض دیگری مدنظر است. 

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: وقتی از یک مناقصه عمومی اختلاس دربیاید شاهکار است، مناقصه این پروژه سال 94، 96 و 98 تکرار شده هر بار به جایی رسیدیم که نتیجه بگیریم برخی اختلال بوجود آورده‌اند.

وی یادآور شد: برنده شدن یک شرکت خارجی بهانه است چون شرکت مدنظر خودشان در پروژه حضور ندارد  شانتاژ رسانه‌ای راه انداخته‌اند. مدارک سال 96 موجود است آن زمان شرکت ایرانی بود چرا باز هم سروصدا راه انداختند؟ چرانگذاشتند ما کارمان را انجام دهیم؟ می‌گویند چرا شرکت خارجی است؟ چرا گواهینامه بین المللی ندارد؟ پاسخ دادیم که اسناد طبقه بندی شده و در کمیسیون مناقصات محرمانه موجود است، نمی‌توانیم اینها را یک طرفه پخش کنیم. می‌گویند چرا به شرکت خارجی مالک اصلی ایمیل نمی‌زنید؟ حال اینکه اکنون شرایط تحریم است به محض اینکه ایمیلی به آن شرکت سنگاپوری بزنیم که شما مالک هستید مشکل بوجود می آید. این کار چه معنایی دارد؟ چرا باید اسناد مناقصه محرمانه در رسانه پخش شود؟ این باعث می‌شود کسی به ما اعتماد نکند، چون می‌دانند همه چیزما باز است و هرکسی بخواهد سند و مدرکی به  در شرایط تحریم بدهد، با ما کار نمی‌کنند.

مشکین فام خاطرنشان کرد: جالب اینکه عده‌ای نسخه می‌پیچند، در حالی که  ما هر کار می‌کنیم بر اساس اسناد مناقصه است اینها برای کارفرما نسخه می‌پیچند، می‌گویند یک گروه 4 نفره بفرستیم که آیا این بارج وجود دارد یا خیر. 

وی تاکید کرد: در هر حال اگر ما 6 بار دیگر هم مناقصه برگزار کنیم تا آن پیمانکار بخصوص از دل این مناقصه بیرون نیاید، راضی نمی‌شوند.

ایمیل پارس جنوبی مدیر عامل شرکت مناقصه نفت و گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر