کد خبر: 805489 A

علی وحدت خبر داد:

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: هدف صندوق از برگزاری رویدادهای تک موضوعی نزدیک کردن و بهم‌رسانی شرکت‌های فناور، نوآور و دانش‌بنیان به صنایع مادر و تولیدی کشور است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، در گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت غذایی که صبح امروز یکشنبه در ساختمان شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد: در برگزاری این رویداد آستان قدس رضوی و بنیاد مستضعفان همکاری خوبی با صندوق داشتند.

وی ادامه داد: برگزاری چنین رویدادهایی در راستای رویکرد جدید صندوق یعنی حضور فعالانه در اکوسیستم فناوری و نوآوری بوده و امیدواریم در پایان این گردهمایی زمینه‌ای برای بزرگتر شدن اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و توسعه فعالیت‎‌های آنها ایجاد شود.

وحدت خاطرنشان کرد: هدف صندوق نوآوری و شکوفایی از برگزاری رویدادهای تک موضوعی، نزدیک کردن و بهم‌رسانی شرکت‌های فناور، نوآور و دانش بنیان به صنایع مادر و تولیدی کشور است؛ چرا که نظر داریم با بسترسازی مناسب، نزدیکی و بهم‌رسانی میان این نهادها را شکل دهیم.

وی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی، برگزاری رویدادهای تک موضوعی را در دستور کار قرار داده است، تصریح کرد: گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت غذایی نیز سومین مورد آن است و انتظار داریم که بهم‌رسانی‌ها در این رویداد اتفاق بیفتد و این رویداد بتواند نتایج درخور توجهی را برای صنعت غذایی در بر داشته باشد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه اهمیت حوزه غذایی بر کسی پوشیده نیست، افزود: بر اساس اهمیت این صنعت، صندوق نوآوری چنین موضوعی را برای رویدادهای اولیه خود انتخاب کرده و لازم به ذکر است که طبق آمار موجود حدود ۵۵۰ نفر فناور برای حضور در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند و ۵۵ شرکت دانش بنیان و ۲۰ شرکت تولیدی نیز در این گردهمایی حضور دارند.

وحدت در خصوص برنامه‌های این گردهمایی نیز، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است در این سه روز ۶ جلسه ارایه نیاز و دو جلسه ارایه فناوری برگزار شود؛ امیدواریم برگزاری چنین جلساتی باعث شود در حوزه‌های مختلف مانند بسته‌بندی، توزیع، اتوماسیون و... شاهد اتفاقات مبارکی باشیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، ادامه داد: به شرکت‌های دانش بنیان توصیه می‌کنم که از چنین فرصت‌هایی استفاده کرده و با شرکت‌های تولید کننده‌ای که در این گردهمایی حضور دارند، تعاملات مناسبی را برقرار کنند. علاوه بر این شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از خدمات صندوق که از طریق بانک‌ها و صندوق‌های پژوهش و فناوری ارایه می‌شود نیز استفاده کنند.

وی خطاب به تولیدکنندگان حاضر در این گردهمایی هم گفت: به شرکت‌های دانش بنیان فعال در این حوزه اعتماد کنید. در این راستا صندوق نوآوری و شکوفایی نیز بحث تضامینی که شرکت‌های دانش بنیان باید ارایه دهند را برطرف خواهد کرد. علاوه بر این صندوق برای حمایت از این همکاری‌ها ارائه تسهیلات نمونه‌سازی، تسهیلات لیزینگ و... را در دستور کار خود قرار داده است.

وحدت در پایان ضمن اظهار امیدواری نسبت به ثمربخش بودن برگزاری چنین رویدادهایی، خاطرنشان کرد: در این سه روز مسئولان و مدیران بسیاری از این رویداد و نمایشگاه آن بازدید خواهند کرد؛ لذا شرکت‌ها می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و مشکلات خود را با آنها در میان بگذارند.

شرکت‌های دانش بنیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر