کد خبر: 803456 A

با حضور دژپسند انجام شد؛

با حضور وزیر اقتصاد نخستین دستگاه ایکس ری تولید داخل در گمرک بازرگان نصب شد.

به گزارش ایلنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی عصر امروز سه شنبه درباره راه‌اندازی این دستگاه ایکس‌ری با اشاره به وجود توان قابل توجه در مهندسان ایرانی برای تامین نیاز بخش‌های مختلف، گفت: گمرکات کشور با تکیه بر توان داخلی تجهیز می‌شود.

فرهاد دژپسند با تاکید بر اینکه تجهیز گمرک و افزایش ایکس‌ری‌ها اولویت گمرکات است، افزود: به همین منظور از گمرک بازرگان به عنوان یکی از گمرکات فعال و پرکار کشور بازدید می‌کنیم تا در جریان نیازهای این بخش قرار بگیریم.

وی ضمن اشاره به اینکه افزایش دقت، سرعت و سلامت در گمرکات مورد توجه قرار دارد، بیان کرد: نخستین دستگاه «ایکس‌ری» تولید داخل به زودی در گمرک بازرگان نصب و تداوم این کار ضمن توجه به رونق تولید داخل از خروج میزان قابل توجه ارز نیز جلوگیری می‌شود.

وزیر اقتصاد و دارایی درباره اهداف سفر به ماکو نیز بیان کرد: در این سفر دنبال بررسی و شناسایی ظرفیت‌های بخش بازرگانی آذربایجان‌غربی و بازدید از منطقه آزاد ماکو به ویژه گمرک بازرگان هستیم.

دژپسند ادامه داد: حل مشکلات موجود و بررسی نقاط قوت و ضعف گمرکات آذربایجان‌غربی در راستای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی ملی نیز از جمله دیگر اهداف سفر امروز به این استان مرزی و منطقه آزاد ماکو است.

دژپسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر