کد خبر: 803124 A

اردکانیان:

وزیر نیرو اظهار داشت: امروز در حدود ۲۰ میلیون هکتار اراضی کشاورزی با پساب فاضلاب تصفیه شده آبیاری می‌شود و تلاش شده تا برای صنایع از آب تصفیه شده فاضلاب استفاده شود و امروز تعداد تصفیه خانه‌های فاضلاب به ۲۲۴ تصفیه خانه در کشور رسیده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از  وزارت نیرو، رضا اردکانیان در آیین افتتاح تصفیه‌خانه آب شرب ابهر و خرمدره اظهار کرد: با دعوت استاندار و نمایندگان برای حضور در زنجان این توفیق در هفته دولت برای حضور در استان زنجان فراهم شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر به دیدار هیات دولت با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: هفته دولت هفته‌ای برای عرضه عملکردها و ارزیابی عملکردها و خدمت به مردم است و بایستی از فرصت موجود برای خدمت به مردم نهایت استفاده را کرد؛ اگر پایبند به مبانی اصولی شویم و گرفتار حاشیه نشویم می‌توانیم ظرفیت منابع انسانی استفاده بهینه کنیم.

اردکانیان بر ضرورت شناسایی نیروی انسانی کارآمد و بهره‌گیری از آن تاکید کرد و گفت: دولت این ظرفیت را داشته که خدمات بزرگی را با کمک مردم و مسئولان عرضه کند.

وزیر نیرو با بیان اینکه تصفیه‌خانه ابهر و خرمدره 145 اُمین تصفیه خانه آب در کشور بود، ادامه داد: از آغاز دولت یازدهم، با پشتیبانی مردم و دولتمردان هر 90 روز یک تصفیه‌خانه آب به مدار بهره‌برداری وارد شده و در بازه زمانی 40 تا 45 روز یک تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور بهره‌برداری شده است.

به گفته وی؛ امروز در حدود 20 میلیون هکتار اراضی کشاورزی با پساب فاضلاب تصفیه شده آبیاری می‌شود و تلاش شده تا برای صنایع از آب تصفیه شده فاضلاب استفاده شود و امروز تعداد تصفیه خانه‌های فاضلاب به 224 تصفیه خانه در کشور رسیده است.

اردکانیان به تحریم‌های دشمنان برعلیه ایران اشاره کرد و گفت: ایران در منطقه اثرگذار است و دشمنان احساس نگرانی می‌کنند که یک کشور با این تحریم‌ها به پیش می‌رود.

به گفته وی، ارتباط ایران با همسایگان و بازی بین‌المللی و نوع رفتار با دنیا در این اوضاع ملتهب در مسیر عمران با سرعت خوبی پیش می‌رود که نیازمند مراقبت و مواظبت و پرهیز از ورود در عرصه‌هایی است که گرفتارمان کند.

وی به نقش استان زنجان در تولید مواد غذایی و صنعتی اشاره کرد و گفت: حرکت رو به جلو و افزایش تاب‌آوری مردم دغدغه دولت و نمایندگان است؛ افزایش احساس رضامندی مردم کاری سخت‌تر از اجرای پروژه‌هاست چراکه به اتکای رضامندی مردم امید در جامعه رشد می‌کند و وظیفه همه ما افزایش احساس رضایت‌ در مردم است.

وی افزود: وزارت نیرو 1219 پروژه با 5 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار در استان زنجان در دست اجرا دارد و نیروگاه خورشیدی شمالغرب با 78 میلیارد تومان در زنجان افتتاح شد که به تنهایی از مصرف 3 هزار مترمکعب آب و تولید 10 هزار تن گاز دی اکسید کربن جلوگیری می‌شود.

بازی دی اکسید کربن کشاورزی گاز مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر