کد خبر: 802639 A

عضو هیئت مدیره کانون صرافان بیان کرد:

عضو هیئت مدیره کانون صرافان اظهار داشت: ما در سال‌های اخیر شاهد بودیم که زائران عتبات عالیات با چه مشقتی ارز تهیه می‌کردند و بر همین اساس به دنبال این بودیم که این سختی‌ها را کاهش دهیم، از همین روی سفارش برنامه‌نویسی چنین اپلیکیشنی را به نخبگان دانشگاه تهران دادیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در برنامه رونمایی از اپلیکیشن مسافرز، سعید مجتهدی رئیس اسبق کانون صرافان با اشاره به نقش صراف‌ها در سال‌های اخیر در نظام اقتصادی کشور گفت: در اقتصاد سیاسی کشور صرافان همواره امین صنوف بودند بطوریکه یک صادرکننده یا واردکننده اگر بخواهد فعالیت کند باید با یک صراف ارتباط داشته باشد. امروز وضعیت واردات و صادرات کشور همگی ناشی از فعالیت صرافان است هر چند در سال‌های اخیر مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند و به قول معروف کتک‌خور فیلم‌ها بودند.

وی با اشاره به ایده طراحی این اپلیکیشن گفت: این برنامه بر اساس نیازمندی‌های ارزی مسافران دو کشور طراحی شده است. ما در سال‌های اخیر شاهد بودیم که زائران عتبات عالیات با چه مشقتی ارز تهیه می‌کردند و بر همین اساس به دنبال این بودیم که این سختی‌ها را کاهش دهیم، از همین روی سفارش برنامه‌نویسی چنین اپلیکیشنی را به نخبگان دانشگاه تهران دادیم. از طرف دیگر ما سالانه شاهد حضور مسافران زیادی از عراق به ایران که با هدف درمان، زیارت و یا سیاحت به کشورمان سفر می‌کنند، هستیم. همزمان محدودیت‌های ارزی و تحریم‌ها باعث شد که به سمت استفاده از ارز محلی برویم و بدون استفاده از دلار نیازهای مسافران دو کشور را تامین کنیم.

مجتهدی افزود: فاز اول این طرح در سطح تامین نیاز مسافران آغاز خواهد شد و فاز دوم جهت تامین ارزی صادرات است که تمامی این مراحل بدون استفاده از دلار خواهد بود این برنامه در چارچوب قوانین پولی و بانکی و پولشویی نوشته شده است هر چند بر اساس قوانین جهانی تا 10 هزار یورو نقل و انتقال هیچ مانعی ندارد اما در کشور ما این عدد پنج هزار یورو است که همین امر سبب بروز مشکلاتی شده است.

ارز دانشگاه تهران دلار هیئت مدیره عتبات عالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر