کد خبر: 799412 A

فرمانده نیروی دریایی سپاه مطرح کرد؛

فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: این هشدار را به کشورهای منطقه خلیج فارس می‌دهیم که اگر اتفاقی برای یکی از ناوهای اتمی در خلیج فارس بیفتد، حتی آب خوردن هم نخواهند داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، دریادار علیرضا تنگسیری در مراسم روز گرامیداشت روز دریانورد و روز جهانی دریانوردی با اشاره به تهدیدات حضور بیگانگان در منطقه اظهار داشت: خلیج فارس یک منطقه بسته‌ای است و آب در این منطقه دوار می‌چرخد تا از آن خارج شود. این هشدار را به کشورهای منطقه خلیج فارس می‌دهیم که اگر اتفاقی برای یکی از ناوهای اتمی در خلیج فارس بیفتد، حتی آب خوردن هم نخواهند داشت.

وی افزود: ایران مشکل آب ندارد اما سایر کشورهای حوزه خلیج فارس تنها آب این منطقه را با آب‌شیرین‌کن قابل شرب می‌کنند. حال اگر برای یکی از ناوهای اتمی اتفاقی رخ دهد، مردم این کشورها از تشنگی می‌میرند.

ائتلاف هفت به اضافه یک در خلیج فارس

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه حضور استعمارگران در خلیج فارس ابتدا اسپانیا و بعد از آنها پرتقالی‌ها ۱۱۷ سال به طول انجامید، گفت: این اهمیت خلیج فارس را نشان می‌دهد و پس از این دوره استعمارگری در قرن ۱۹ با پیدایش نفت و گاز شاهد حضور سایر بیگانگان از جمله انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها در منطقه بودیم و تا امروز هم حضورشان در منطقه ادامه داشته است.

دریادار تنگسیری با تاکید بر اینکه حضور بیگانگان نشان از جایگاه بسیار مهم خلیج فارس از لحاظ راهبردی و اقتصادی دارد، ادامه داد: ایران با طولانی‌ترین مرز با خلیج فارس یکی از مهمترین کشورهای منطقه محسوب می‌شود و از این رو بارها در مجامع مختلف بین‌المللی اهمیت خلیج فارس را گوشزد کرده‌ایم و همواره پیام صلح و دوستی را به کشورهای حوزه خلیج فارس داده‌ایم و سفیر صلح در عمان قطر و امارات بوده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر ائتلاف کشورهای هفت با اضافه یک در منطقه خلیج فارس اظهار داشت: اعتقاد داریم هفت به اضافه یک امنیت را در خلیج فارس ایجاد می‌کند و هفت کشور در جنوب خلیج فارس و ایران اسلامی می‌توانند امنیت در منطقه را برقرار سازند.

وی افزود: وجود جزایر مهم و راهبردی در این منطقه به ما کمک می‌کند بتوانیم امنیت پایدار در منطقه را ایجاد کنیم.

دریادار تنگسیری با اشاره به آبراه خلیج فارس و حضور ایران در این منطقه که برقرارکننده امنیت و ایمنی است، گفت: به دنبال ایجاد هر چه بیشتر امنیت در خلیج فارس و این آبراهه هستیم و همواره اهمیت این منطقه را در رزمایش‌ها و مذاکرات دیکته کرده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه حضور بیگانگان در خلیج فارس ناامنی و بی‌ثباتی ایجاد می‌کند، گفت: برخی از بیگانگان صنعتی نیازمند انرژی این منطقه هستند اما عده‌ای دیگر می‌خواهند این موضوع را به کشورهای منطقه خلیج فارس دیکته کنند که شما نیاز به سلاح دارید و ما سازنده سلاح هستیم.

وی ادامه داد: حضور آمریکا و انگلیس در این منطقه به معنای ناامنی است و ایران حامل این پیام به کشورهای منطقه بوده و خواهد بود.

ایران می‌تواند پرچمدار امنیت در منطقه باشد

دریادار تنگسیری ادامه داد: ما امروز قادر هستیم این امنیت را در خلیج فارس با هم‌دلی و همگرایی سایر کشورها ایجاد کنیم و پیام ما در منطقه پیام صلح و دوستی است و امروز که روز دریانوردان محسوب می‌شود پیام ما به سازمان آیمو این است که ایران می‌تواند پرچمدار امنیت در منطقه باشد.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی ایران پرچمدار امنیت فراتر از مرزهای خود و در اقیانوس هند و سایر مناطق است، اظهار داشت: با همگرایی کشورهای همسایه از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های حداکثری این منطقه استفاده کنیم.

دریادار تنگسیری با بیان اینکه بیگانگان به دنبال ایجاد ناامنی در منطقه هستند، گفت: اخیرا در محفلی در قطر یک فرانسوی در صحبتی با بنده ادعای برقراری امنیت در خلیج فارس را داشت و مدعی شد برای برقراری امنیت در خلیج فارس حضور دارند و بنده در پاسخ به وی گفتم شما به دنبال ناامنی در منطقه هستید و شما بودید که صدام را مسلح کردید و از این جنگ بین ایران و عراق حمایت کردید و گرنه خلیج فارس منطقه امنی برای حضور تمام کشورها محسوب می‌شود.

برای حفاظت از منافع و منابع خود لباس شهادت به تن کرده‌ایم

وی ادامه داد: وقتی شما در فجیره سلاح خود را تحویل می‌دهید و بعد وارد خلیج فارس می‌شوید به این معناست است که خلیج فارس امنیت دارد. در صحبت‌های خود به تفکیک شیعه و سنی پرداختید و از واژه خلیج عربی استفاده کردید و این به معنای تفرقه افکنی و ایجاد ناامنی در منطقه است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه بیگانگان به دنبال کاشتن تخم دشمنی در منطقه هستند، اظهار داشت: هر چند که این فرد فرانسوی ابراز پشیمانی از صحبت‌های خود داشت اما این خاصیت دشمنان است که در ابتدا نسبت به تفرقه‌افکنی و ناامنی حرف می‌زنند و بعد می‌گویند اشتباه کرده‌ایم ما اینها را به عنوان دشمن اسلام و مسلمانان می‌شناسیم.

 دریادار تنگسیری با بیان اینکه بیگانگان به دنبال مشروعیت بخشیدن به حضور خود در منطقه هستند، اظهار داشت: بعد از انقلاب وزارت جنگ را به وزارت دفاع تبدیل کردیم ما کشور بی‌نیازی هستیم و ظرفیت‌های وسیعی داریم اما دشمنان ما حتی برف را هم ندیدید و حتی جنگل هم ندارند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قطعا از منابع خود نمی‌گذرد و ما برای حفاظت از منافع و منابع خود لباس شهادت به تن کرده‌ایم و مردم ایران هم چهل سال با عزت در کنار ما بدوند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه تاکنون انگلیسی‌ها سه بار و آمریکایی‌ها دو بار در برابر ایران زانو زدند تا درخواست‌هایی از ما داشته‌ باشند، گفت: ما توانستیم ناو ساوان رابرت و کشتی بریستول را مورد هدف قرار دهیم و اخیرا هم موفق به توقیف کشتی انگلیسی‌ها شدیم و تمام این اقدامات را انجام دادیم تا بگوییم ملت ایران در برابر آنان قد خم نمی‌کنند.

ایران خلیج فارس کشورهای عربی کشورهای منطقه نیروی دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر